Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Připojení tří PC na ZyXel 660RU - T3

Připojení tří PC na ZyXel 660RU - T3

František (11.2.2009 15:32:19)

Modem(router) ZyXel 666RU - T3 používám k připojení ADSL 2+ (O2 DUO). Jsem připojen přes ethernetový výstup a protože v rodině přibyly další dva PC řeším problém, jak i tyto PC připojit k Internetu aniž bych PC vzájemě propojoval do sítě. Jako nejlevnější varianta mne napadá kombinace modemu (routeru ) a switche. Fungovalo by to a muselo by se tam něco nastavovat? Protože v této oblasti nejsem moc zkušený, budu vděčný za každou sdělenou zkušenost a radu. Děkuji

Spacekarlos (24.2.2009 20:20:10)

Čau. Asi tě nepotěším, ale zrovna dnes jsem mluvil s operátorem o2 o rychlosti ADSL linky. Říkal, že modemy ZyXEL s sufixem RU jsou velmi problémové. Nejlepší pro tebe bude asi model 660HW-T3. Má 4 porty. Máš-li aktivovanou službu Internet Express (IE), můžeš připojit 4 kompy na tyto porty (@1, TV, Tel.,@2). Konfiguraci modemu lze provést jen přes port @1. Máš-li aktivovanou službu O2TV (MS), můžeš připojit 2 kompy na tyto porty (@1, @2) a dva SetTopBoxy do zbývajících portů. Pokud nechceš použíz same kabely, připoj oba kompy přes WIFI anténku. Nemusíš použít žádná přídavná zařízení jako routery a switchery. Koupíš jen dvě WLAN síťové karty. Tato malá Wireless LAN síť (WLAN) o dvou kompech může běhat rychlostí až 54 Mbps. Nemám stím žádné zkušenosti, protože mám jeden komp připojen k ZyXELu P-660HW-T3 přes ethernetový port @1. Tyto modemy zase mají problémy s rychlostí 16M na WAN sítích.

Anonym (24.2.2009 22:43:46)

To je zase blábol....

František (27.2.2009 23:15:37)

Vyřešeno. Zyxel se switchem funguje bez problémů

Anonym (28.2.2009 09:52:58)

A jak jsi to udělal, aniž bys ty PC vzájemně propojoval do sítě?

František (28.2.2009 13:15:52)

Pokud nechcete budovat LAN v které by bylo možné vzájemě sdílet soubory, tiskárnu atd. a jde vám pouze o rovnocenné sdílení Internetu pro více PC stačí router, který se chová tak, jako by byl k Internetu připojen jeden PC (jedna IP adresa). Pokud má tento router zabudován switch je možné takto připojit více PC (podle počtu ethernetových rozhraní). Můj router měl pouze jedno ethernetové rozhraní, takže jsem musel přikoupit levný switch, na který jsem zapojil jednotlivá PC. Protože se switch řídí MAC adresami přepíná mezi jednotlivými PC a vše funguje bez znatelného poklesu rychlosti bez problémů.