Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Navýšení uploadu

Navýšení uploadu

luk@s (28.2.2009 16:34:24)

Myslíte že má cenu O2 stěmito parametry žádat alespoň o navýšení uploadu ? Connection Status Connected Us Rate (Kbps) 128 Ds Rate (Kbps) 1024 US Margin 30 DS Margin 21 Trained Modulation ADSL_G.dmt LOS Errors 0 DS Line Attenuation 49 US Line Attenuation 31 Jinak odhadem sem tak 5-6km od ústředny. Děkuji

Nargon (28.2.2009 16:56:31)

Ja mam horsi parametry. DS Attenuation mam 53. US mame stejny. DS margin 13, US margin 19 A synchronizacni rychlost mam 3.5Mbit/256Kbit. Takze ty mas jeste dobrou rezervu. A upload neni problem navysit, upload je technicky schopny plne rychlosti i na dlouhou vzdalenost. Upload totiz jede na nizsich frekvencich nez download. A cim nizsi frekvence tim mensi ma utlum, takze i na velkou vzdalenost je signal kvalitni.

Martínek (21.3.2009 10:35:42)

Jo lidi ja sem u Pilsfree a jede mi to D10Mbit/s na U10 Mbit/s

Ja (21.3.2009 17:19:36)

Tys mě opravdu pobavil ... :-D Zrovna dnes jsem navštívil také jednoho človíčka, který si hrozně chválil jeho bezdrátový net (Alberon Žbk), jenom mu prý ta IP telefonie při spojení se mnou neví proč trochu vynechává, tak chyba je zcela určitě na mé straně povídal ... Tak jsem mu to tam trochu testnul, a v průměru každý čtvrtý paket ztracen, a neprošlo jich nikdy více za sebou než maximáních pět !!! O rozkolísanosti těch pingů se nebudu už vůbec zmiňovat. Netvrdím ale, že nemůže existovat nějaký kvalitní bezdrátový poskytovatel, vyjímky samozřejmě můžou být, jenom jsem na takového ještě zatím opravdu já nenarazil ... A když jsem se podíval tady na ten tvůj případ údajné dobré volby, tak na http://speedmeter.internetprovsechny.cz/ čtu u kolonky O2 ADSL údaj "4056", a u toho tvýho velevychvalovanýho PilsFree čtu údaj o průměrné naměřené rychlosti "267", což není na dnešní dobu, doufám že se shodneme, nic moc, no v mých očích doslova mizérie!!! Kde že je ten tvůj zmiňovaný 10/10Mbit/s ??? :-D Za pokus to ale stálo, možná Ti to někdo sežere i s navijákem, já to ale rozhodně nebudu ... !!! Jestli jseš administrátor té sítě, tak to se ale opravdu nepočítá, protože hovořím o běžně dostupných rychlostech ... a nééé o pohádkách, ty si nech pro děti na dobrou noc ... :-D

Jimmy (30.3.2009 21:40:45)

Jimmy (30.3.2009 21:42:50)

Statistiky speedmetru Internet pro všechny Jednoduchá statistika pro 'PilsFree' Posledních 30 dní: Průměr download: 25.61 Mbps (3.2 MB/s) Průměr upload: 6.95 Mbps (889.87 KB/s) Průměr ping: 5.51 ms Počet měření: 299 Znamená to, že zaznamenáváme jedno měření za cca 2.4 hodiny! Stav ke 30.3.2009 Kde je těch 267 kbps ? ;-)

Ja (28.2.2009 18:52:34)

O2 se striktně drží tzv. profilů, tzn. že odchozí rychlost nenavýší bez toho, aby současně navýšilo i rychlost příchozí. Takže pokud tvoje linka snese rychlost vyšší než-li 2048/128, tak to můžeš zkusit. Ale ... nemáš ještě překlopeno na ADSL2+, ... rychlostně jseš už teď nevím proč tak ponížen na 1Mbit a ... neznám typ tvého modemu. To vše jsou negativa, která hovoří možná proti tomu zrychlování (nebude možná ani velká ochota ze strany O2 z důvdů technických ...), a zde bych možná já začal ... Nutno ale upozornit, že překlopením se ti může snížit také spolehlivost a hlavně stabilita tvého připojení. Nebyl bys první, ani poslední ...