Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem Huawei echolife hg520i - Pravidelně po 5 dnech se přeruší Wifi-spojení (WLAN). Co s tím ?

Modem Huawei echolife hg520i - Pravidelně po 5 dnech se přeruší Wifi-spojení (WLAN). Co s tím ?

Radek (10.3.2009 12:56:14)

cca po 5 dnech (zcela výjimečně po 4 či 6, nikdy jinak!) se přeruší WiFi spojení, přičemž pevné připojení vždy funguje. Pro rozchození stačí vlézt do konfigurace Modemu, část WLAN (kde jsou ovšem hodnoty - hesla, ap. zcela v pořádku!!) a stisknout pouze SUBMIT. Operátor O2 tvrdí, že tam žádný časovač není... Ale mě přijde, že ano! Nezávisí to ani na počtu přiojených lidí. Nezabere restart modemu, ani návrat k defaultnímu nastavení, ani změna hesla administrátora. Nemá někdo s tímto zkušenost ???

kitrab (11.3.2009 22:24:56)

mam uplne ten samy problem. pomuze vypnout / zapnout WIFI. Ale to je nouzove reseni neboli by to nemelo takto padat !!

Radek (13.3.2009 06:01:40)

Mě zabralo jen to pře-submitování v nastavení - vypnutí nestačilo. Na info lince tvrdí, že je to na reklamaci (pokud to prýd ám v záruce přímo na prodejnu, zapůjčí mi za zálohu jiný modem, říkal ten operátor). ještě jsem zkusil nahrát firmware, tak teď čekám, co se bude dít. A dám vědět ! Jo, ještě používám VPN, ale to nemá vůbec vliv. Díky za info!

Breber (24.3.2009 11:20:47)

toto se mi stavalo presne u jednoho klienta...veskere nastaveni bylo OK, ale klient se pres wifi nwpripojil, SUBMIT zabral...pak to zmizelo...resp. klient mi jiz o tomto problemu nerikal...

Anonym (16.3.2009 05:53:22)

Po 4 dnech po nahrání nového firmware byl opět nutný restart. Takže modem je evidentně třeba vyměnit .... Už mě nenapadjí jiné možnosti...

Anonym (24.3.2009 13:59:18)

ber to tak, je to zařízení s mikroprocesorem, a jestli tam výrobce nastaví , že má modem po např: uplynutí zaruční doby zdechnout, tak to tak bude , osobně tento rádoby modem vůbec neřeším, je to ztracený čas, mám jednoportový ZYXEL v módu BRIDGE zapojený do Edimax 1xwan ,4xlan ,1xwifi běží na to několik sousedů a je to o.k. až budu velkej pořídím--http://blog.macich.net/clanky/asus-wl600g-srdce-pro-vasi-sit/ tady to borec shodnotil slusně

Radek (1.4.2009 18:06:16)

Nový poznatek ! Používal jsem pro práci (denně) specielní VPN připojení. Před týdnem jsme přešli na Open VPN - a modem, zdá se, drží ! V jedné diskuze se někdo zmiňoval, že mu to dělá VPN.

Anonym (22.5.2009 09:19:24)

Potvrzeno ! Výpadek způsobovalo VPN ! Po 3 měsících používání jiného VPN (Open VPN) nemám žádný problém !