Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Aktivace funkce SRA na linkách ČRa Premium ADSL

Aktivace funkce SRA na linkách ČRa Premium ADSL

Roman_HK (10.3.2009 14:22:24)

Včera večer jsem měl velmi krátký výpadek na lince a po výpadku se mně změnila (zvýšila) synchronizační rychlost k maximu linky (u mě 8M ADSL, synchro šlo z 8M cca na 13,5M) a reálná rychlost downu se zvýšila z 6,8M na hodnotu cca 7,6M. Při telefonickém rozhovoru s ČRa jsem se dozvěděl, že ČRa zvedly synchron. rychlosti uživatelů na "dobrých 8M linkách", aby uživatelé mohli plně využít rychlosti služby Premium ADSL 8M. Zapnul jsem v routeru funkci SRA a vypadá to, že i tato funkce adaptivní rychlosti je odedneška funkční, jelikož mě rychlost synchra kolísá mezi 12,2-13,5M podle toho, jaký je SNR margin na lince. Může někdo z Vás potvrdit můj dojem, že ČRa aktivovaly funkci SRA na svých Premium-linkách?

mi.hr (10.3.2009 22:45:12)

U mne nic. Po zapnutí SRA v modemu se modem nepřipojí. Podotýkám, že službu mám ale objednanou "až 20Mb/s" a ne 8Mb/s. Lokalita Ostrava, modem TP-LINK8900GB.

st0rm (12.3.2009 14:25:23)

jo to by me taky velice zajimalo - ted me dali na trapnejch 6 Mb/s kdyz to vecer padalo ale pres den to nepada a jede v pohode tech 8 Mb/s - zapnuti SRA by bylo pro me celkem zajimavy...