Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Wake-On-Lan pres internet - (WOL) + Huawei EchoLife HG520i

Wake-On-Lan pres internet - (WOL) + Huawei EchoLife HG520i

Zoidberg (27.3.2009 10:28:37)

Je zde prosim nekdo, komu se podarilo rozchodit zapinani pocitace pres internet s modemem HG520i od O2? Zkusil jsem par navodu pro jine modemy ale bohuzel se mi to nepovedlo. Povedlo se mi rozchodit WOL po lokalni siti doma, pomoci WiFi (doma) ale pres ten internet mi to nejde. Pokud to neni mozne, doporucte mi prosim nejaky ADSL2 modem, ktery to umi. Nemusi to byt ani pomoci magic packetu, uplne by mi stacilo probouzeni telnet nebo pomoci nejakeho www rozhrani. Predem dekuji za vsechny rady.

Zajda (28.3.2009 22:21:33)

Je to logicke. Specialni tvar ethernet framu odeslany z pocitace neprojde IP siti(ve vasem pripade internetem). Zdrzim se teoretickeho placani a prejdu k veci:) Musi byt odeslan z lokalni site. Takze router musi byt softwarove vybaven aby ho umel generovat, pripadne udelat vpn ktera bridguje ethernet framy. Coz vubec neni standartni vec. WOL umi generovat vetsinou nejake ty linuxove routery

Zoidberg (29.3.2009 21:04:16)

A muzete mi prosim dat konkretni tip na nejaky linuxovy ADSL modem+router, ktery umi generovat WOL? Chtel bych to pokud mozno v jedne krabicce, protoze mi pripada zbytecne mit tady dve za sebou.

pancau (18.11.2009 22:10:11)

Můžete zkusit modemy co podporují FW od Routertechu

JK (6.7.2012 09:55:08)

Nemusí - stačí přidat výše uvedený statický záznam do ARP, aby router zvládl paket směrovat na port i vypnutého počítače. (Na místo toho by stačilo, kdyby bylo možné přesměrovat port z routeru na broadcast - to ale router Huewei neumožňuje) Pokud nevěříte že to může fungovat, princip probouzení po internetu detailně popisuje Petr Bouška: http://www.samuraj-cz.com/clanek/wake-on-lan-lokalni-i-vzdaleny-subnet/

Vlad (11.8.2014 22:51:12)

Hezký den. Řeším podobný problém. Když jsem se přes telnet přihlásil na router a do ARP tabulky přidal záznam pomocí uvedeného příkazu, označil se namísto enif0 jako NONE (i když je v příkazu uveden parametr enif0), doba trvání záznamu je uložena jako 0, a počítač má pak problém s připojením. Má příkaz ještě nějaké další přípustné parametry, díky kterým by se dosáhlo uložení do tabulky se správnými parametry? Moc děkuji!

zale (6.11.2009 06:50:44)

Podarilo se mi to vyresil. Editoval jsem tabulku ARP v modemu pres telnet (heslo:admin). WOL navod spanelsky: http://www.adslzone.net/tutorial-20.21.html Do autoexec.net je nutne pridat radek: ip arp add {lokalni ip adresa PC} ether {MAC adresa sitovky (velka pismena)} enif0

Robert (1.3.2010 22:48:01)

Muzes prosim trosku presneji (nejlepe detailne). Pres telnet se dostanu do modemu, ale co dal? Kde tam najdu autoexec.net (nebo to je soubor ve windows?)

Robert (1.3.2010 23:00:58)

Odpovim si sam (zkusil jsem to). Po nalogovani do modemu se nemusi nic hledat. Staci zacit psat zmineny povel a modem se tim nastavi.

Noclaf (24.7.2010 22:58:04)

A funguje vam to? Kdyz jsem tenhle prikaz pouzil, tak na PC se zadanou adresou prestal jit internet a musel jsem modem resetovat do tovarniho nastaveni...

JK (6.7.2012 09:49:18)

Mě to funguje. Váš problém vypadá na špatně zadanou MAC adresu - data pro danou IP adresu tak padají na neexistující MAC adresu. Opravdu stačí jeden příkaz přes telnet: ip arp add 10.0.0.222 ether 50:47:F0:79:AF:15 enif0 A přeměrování portů v Basic-NAT-VirtualServer: 9 WakeOnLan UDP 9 9 10.0.0.222 9 9

jony (27.3.2012 20:54:06)

Do prvniho restartu routeru to funguje.. Spravne musis zmenit soubor. Napis sys edit autoexec.net,a klavesou n se dostan na konec. Pak napis i a zminovany prikaz (MAC adresa je ve formatu xx:xx:xx:xx:xx:xx) stiskni enter a x.

Phill (15.11.2010 10:26:12)

Podařilo se mi probudit pc za tímto modemem. Povolil jsem na modemu DHCP s dostatečnou "trvanlivostí", takže modem si pamatuje IP-MAC stroje, který chci prbudit. V NAT jsem forwardoval port 9, protokol UDP na požadovaný stroj. Ve Filteru jsem povolil ten samý port a protokol a funguje. Hodně štěstí ;)

Volodya (24.4.2011 23:42:55)

Ahoj, Chtel jsem zeptat. Filter predse nastavuje jenum pravidla pro zakaz paketu? Nenasel jsem jak se tam da nastavit "firewall exceptions". Poradis? Diky, Volodya

stranis (8.5.2011 22:09:31)

Ve stejné síti mi to funguje jakmile jsme za routerem tak nic. Nešlo by to trochu polopaticky co vše nastavit v tom web rozhrani routeru. DHCP to asi zvaldnu nastavil jsem to na 30 dní to by mělo stačit. V nat jsem ztracen. co má být v přeně nastaveno v tom Virtual server listingu? A co má být nastaveno přesně v Filter listingu? Díky Stranis

Vlad (11.8.2014 23:22:47)

Hezký den. Řeším podobný problém. Když jsem se přes telnet přihlásil na router a do ARP tabulky přidal záznam pomocí uvedeného příkazu, označil se namísto enif0 jako NONE (i když je v příkazu uveden parametr enif0), doba trvání záznamu je uložena jako 0, a počítač má pak problém s připojením. Má příkaz ještě nějaké další přípustné parametry, díky kterým by se dosáhlo uložení do tabulky se správnými parametry? Moc děkuji!