Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Asus WL-600G - zamrzá při přehrávání hudby po LAN

Asus WL-600G - zamrzá při přehrávání hudby po LAN

Houbos (27.4.2009 19:41:05)

Zdravím, po port forwardingu se objevil další problém s tímto velice nespolehlivým modemem. Při poslechu hudby po sítí (FLAC, datový tok max. 1 MB/s) z jednoho PC do druhého (konkrétně z Windows 7 na Windows XP) se přehrávání po různé době samo zastaví, i ostatní programy přistupující k síti vytuhnou. Po pár minutách vyskočí dialogy ve smyslu: umístění nedostupné. Při pokusu o vstup do administrace modemu se stránky povětšinou ani nenačtou a když, tak po desítkách sekund, dostat se ale k restartu je zhola nemožné, jde jen reset ručně tlačítkem na routeru. Teď mi dokonce načetl ve FF title jedné stránky, zbytek načítá nekonečně dlouho. Ještě minulý týden internet během přehrávání fungoval, pak se začalo zastavovat po desítkách minut a teď už 2. den zastaví než skončí první písnička. Jelikož je to nesmysl, asi jsem si to pouze vsugeroval. Router je evidentně zahlcený a přetížení, když není schopen načíst ani administrační stránku. Firmware mám poslední, přes rok starý, 1.0.3.3.B, internet od O2 3,5 Mb/ 256 Kb. Děkuji za návrhy na odhalení závady.

Houbos (3.5.2009 19:34:12)

Tak už tento aušus zamrzá při čemkoliv. Když nezvládá ani upload desítek kilobajtů na FTP bez zamrznutí, je naprosto nepoužitelný. Teď pohár trpělivosti přetekl. Teď byly potřeba 3 manuální resety přímo na zařízení, aby zase fungoval. Příště se čemukoliv od této značky vyhnu obloukem, vyšší cena (pořád stojí 2400 Kč, neuvěřitelné) a čistý design dobrý výrobek nedělají, bohužel. Při reklamaci by bylo těžko prokazatelné, že je to zmetek.