Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Prosím o radu: připojení dvou routeru za sebou

Prosím o radu: připojení dvou routeru za sebou

Sheppard John (28.4.2009 18:54:21)

Zdravím a děkuji předem za informaci, internet používám ADSL od O2, modem je starší kousek D-LINK DSL-362T, a dostal se mi do ruky router(switch) Zyxel prestige 660HW T-3 taky od O2. Problém je následující, napojit Zyxel na D-LINK tak, že z D-Linku (DSL modem) jde jenom kabel do Zyxelu a na Zyxel se napojuje UTP kabelem 1 PC a přes Wi-Fi 1 PC Mnozí možná namítnete, že mám zapojit rovnou Zyxel a D-LINK vyhodit, ale z důvodu natáhlé kabeláže, potřebuji zapojení jak jsem napsal. Prosím o radu, či návod, jak výše popsaný problém vyřešit, popř. jaká je konfigurace na jednot. routerech. Předem říkám, že v síťování jsem trochu lajk :-) Děkuju :-)

Anonym (29.4.2009 08:36:19)

Jak říkáš jsi lajk :) Proč tam chceš mít ten D-Link? Komu tím prospěješ?

Sheppard John (29.4.2009 08:51:12)

Z důvodu natáhlé kabeláže, situace je vícepatrový barák a k modemu DSL je nátáhlý kabel RJ-11, navíc tento Zyxel má byt umístěný ještě o patro víc, tedy i díky tomu bude v tom patře lepší WiFi signál

Legi (1.5.2009 01:36:08)

Tohle zapjoit nepujde. Nemam sice zkusenosti ani s jednim, ale podle vseho jsou to oba dva ADSL modemy. A na lince muzes mit jen jeden modem. Sezen si obyc. router a muze to fungovat. Router je router a rourTuje nWAN port. Pokud je ten WAM port zaroven ADSL modem, nemuzes ho pouzit v existujici LAN jako obyc. router. Proste se zeptej nekoho v okoli. kdo se se vyzna. Tohle je zbytecne resit tady.

Anonym (1.5.2009 01:37:29)

Jeste promin chyby, pisu to v alkoholickem opojeni a nemuzu se trefit ani do klaves :)