Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Edimax 7084B nesynchronizuje

Edimax 7084B nesynchronizuje

Arny (5.5.2009 07:07:52)

Mám připojení od Emea, vše k mojí spokojenosti, až donedávna. Byla velká bouřka a zřejmě sebou vzala můj starý modem. Potřeboval jsem rychle náhradu, tak jsem sáhl po Edimaxu 7084B, ale dioda adsl linky poblikává ať nastavím cokoliv. Jméno a heslo jsou zaručeně v pořádku. Nastavení obecné dle stránek Emea, vyzkoušel jsem PPPoA i PPPoE a pořád nic. Nemá někdo s tímto modemem podobnou zkušenost? Edimax není asi špička, ale člověk si říká, že tady snad není co pokazit. Ten modem je ADSL2/ADSL2+....jedině mne napadlo, že to není kompatibilní se starším ADSL....nepřešel jsem ještě na nové tarify. Ale zpětná kompatibilita by měla asi být, ne?

mi.hr (5.5.2009 10:20:15)

Samozřejmě, že nový modem je zpětně kompatibilní se starým ADSL, odzkoušej připojení bez splitteru, ev. samotnou pevnou linku, jde-li telefon (má-li signál). Problém nemusí být u tebe doma.

Arny (5.5.2009 10:46:49)

To jsem samo zkoušel. Splitter pryč, ale ani tak se to nechytlo. Na help line jsem volal, dnes se mi maj ozvat technici, ale zatim nic. Je mi to ale divné, ten starej modem byl nějaký zyxel a rovněž už byl adsl2(+) kompatibilní a ten fungoval. Takže proto si myslím, že ten problém nejspíš bude v modemu, ale uvidí se.

Anonym (14.5.2009 01:54:40)

nevim jaky jste mel modem predtim (ten co umrel) ale Edimax je na Anex B linku. Neni mozne, ze puvodni modem je na Anex A? To by pak Edimax synchro nechytal

Arny (14.5.2009 15:15:08)

Už to funguje. Jenže to má jedno ALE. Máme podomácku udělanou podvojnou linku (máme dvojdomek, tak aby to zvonilo u nás i u těch druhých) a bohužel modem synchronizuje jen, když je tato linka respektive kabel odpojen z rozvaděče. Jakmile ji připojím, modem to nezvládá. Ten před tím neměl problém. Tento bohužel ano :-((((

Anonym (14.5.2009 19:49:01)

on správně by měl být splitter PŘED tím rozdvojením - to že to předtím fungovalo bylo spíš štěstí, pravidlem bývá, že to většinou blbne.

Arny (15.5.2009 08:26:14)

pravda, ono to blbo i před tím...když někdo zvedl příchozí hovor, musel se po ukončení hovoru vyresetovat modem.

Anonym (24.6.2009 17:08:31)

Ano problém je v podvojné lince. měl jsem ten samý problém na tom samém modemu a po odpojení podvojky to šlape. Na předchozím Zyxelu to nevadilo. Dalším řešením je pak ještě jeden splitter před tu podvojnou linku. To ale nemám odzkoušeno to mi říkali technici....