Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > O2 8mbit Konfigurace routeru

O2 8mbit Konfigurace routeru

Norzog (14.5.2009 13:36:53)

Dobrý den, už nějaký pátek mám 8mbit, ale jede pořád jen 4mbit. ADSL 2+ modem vlastním, a tak si říkám, jestli to není nastavením spojení. Je tu nědo kdo s tímto má od o2 zkušenosti? Moje dosavadní nastavení - PPPoA, enkapsulaci pres VC, VPI - 8 , VCI - 48, autentikaci pres CHAP, MTU 1478 Nebo je můj problém způsobený něčím jiným? Děkuji.

Ja (14.5.2009 20:20:05)

PPPoA přehoď na PPPoE, a už to pojede ...

Norzog (14.5.2009 21:18:18)

Jop, to už jsem zkoušel, ale pouhá změna PPPoA na PPPoE způsobí nefunkčnost připojení a musím vrátit hodnotu zpět.

Anonym (14.5.2009 22:22:59)

O přechod na PPPoE si musíš požádat u providera :-) Sám od sebe si to změnit nemůžeš.

Norzog (15.5.2009 07:55:00)

Když platím tarif 8mbit, tak předpokládám, že my tarif změnili. A nejsem si jistý, jestli má můj router nastavenou auto-negotiation protokolu.

brouk (15.5.2009 23:46:53)

Taky mam 8mbit a jedu 6 .Dva mesice je honim proc mam u nich nastaveno tak malo a smejou se mi do ksichtu.Nemaj prej volnej slot na ustredne blablabla.Ustredna 500m ode me a je uplne nova.Proste moc stahuju tak mi to nezrychlej.Internet bez omezeni.

Man (16.5.2009 10:54:35)

Je to tak klamná reklama na 8mb aktual 5mb a to mam ustřednu taky u baráku

Bisma (16.5.2009 13:12:43)

Pracuju na Tesu. Reklama rika internet, ktery muze jet AŽ 8 Mbit. Garance je 50 % rychlosti z aktuálně nastavené. A cose týká velmi pomale rychlosti, pokud je nastaveno 8, vetsinu problemu mame se zapojením u zákazníků a jejich znalostmi.....což ale nemyslím na vás.

petr vojtka (16.5.2009 23:45:47)

já jedu standartně na 2.5M a poslední 3 dny to jede sotva na 2 mega a nedá se hrát po netu bo mám ping 150ms a výš, co s tím ??

Bisma (17.5.2009 12:30:30)

Na pingy moc reklamaci neděláme, resp. jedině si nechat zřídit přístup na rychlost.o2isp.cz a zkusit proměřit linku. Pokud ale máš od nás TV, tak pingy mají delší odezvu.

petr vojtka (17.5.2009 22:00:20)

TV už mám cca 2 měsíce a rychlost s ní klesla o 0.5 mega, ale ty problémy začaly cca 3 dny zpátky a je to nehorázné, kliknu na odkaz a čekám cca 7 vteřin na odezvu. kdysy jsem si dal zjistit že mi to má jet na 5 mega kvůli vzdálenosti, ale teď to jede na 1.7

Bisma (17.5.2009 22:56:56)

TV si při normálním rozlišení bere 3 Mbit (klasika přes SCART). Pokud máš teda 5 mega nahozených, tak při zapnutým setoboxu máš na net max 2. Ale ty pingy nevím, může se na to přeptat. Pokud chceš, můžeš mi poslat tel. číslo na mejl

František (28.5.2009 00:44:07)

Tohle náhodou vím čím je, zrovna dnes jsem ty problémy se snižování rychlosti řešil. Může za to ten jejich podělaný router (a to je velmi slabý výraz). Nefunguje na něm v podstatě nic pořádně: jen pro ilustraci - zapnu WiFi, žádné zařízení se na ní nemůže připojit + na tu dobu co se snažím přípojit z jiného zařízení se vypne internet úplně. Totální atrapa, šmejd... Ale co je horší? Nikdo na O2 vám tohle neřene a radši vám nacpou svůj Zyxel než aby vám pomohli nastavit spolehlivější, vámi již zakoupený router. Jak to vím? Míval jsem ASUS WL-600g a při přechodu na O2+O2 TV jsem ho chtěl nastavit, aby šla právě televize. Volal jsem tedy na zákaznickou linku > byl jsem odkázán na techniky > ti mě odkázali na placenou technickou linku a tam, i přestože jim platím za jinde naprosto běžnou radu mi suše řekli, že to nastavit NEUMÍ a ať si radši zapojim jejich Zyxel.... kdyby mi někdo poradil, jak se ho zbavit a nastavit ten Asus, nebo jakýkoli jiný router na IPTV, byl bych ohromně vděčen. Horší péči o zákazníky a dodávaný HW jsem u tak velké spolešnosti ještě neviděl.

Nori (17.5.2009 09:06:59)

no, jde o to že po změně tarifu nenastala žádná změna - a tím myslím opravdu žádná. Chápu. že O2 když říká 8, myslí 4, ale čekal bych aspoň nějakou fluktuaci.

Bisma (17.5.2009 12:26:42)

Myslím že fluktuace není na místě. TO2 prostě nabízí dvě služby ADSL. První, v které můžete mít max. 8 Mbit, druhou, ve které max. 16 Mbit. Fluktuace byla částečná, když TO2 měla min 8 tarifů. 4 pro domácnost, 4 pro firmy, a každý si mohl vybrat. Navíc, nevidělali na tom jenom ti, kteří si platili 2 Mbit, a zůstal jim 2 Mbit. Všem ostatním se bud rychlost navýšila, nebo minimálně snížila platba. Co se týká garance, většina providerů ji má i nižší. Takže pro Tebe nenastala pouze změna tehdy, pokuds měl 2 Mbit, a zůstal ti 2 Mbit (linka, modem apod.)

Bisma (17.5.2009 12:27:29)

pardon, nevydělali....

L.Šiška (19.5.2009 18:54:25)

Měl jsem podobný problém, platil jsem za 8Mbit, jelo to jen 4. Tak jsem zavolal na 800123456 a nestačil jsem se divit! Prý někdo zapomněl nastavit 8Mbit. To znamená, že platit za tarif ještě není záruka, že ho člověk má. Každopádně náprava byla provedena. Sice nejedu 8 ( něco mezi 6,5 - 7 ), ale i tak je to lepší než 2,5 - 3. Tak hodně zdaru.

ja (17.5.2009 20:45:35)

no tak kdyz nemaj tak nemaj, co s tim nadelas, ono koupit kartu do dslamu neni jako si dojit pro svickouvou do Tesca. Kolik stahujes je jim jedno na to maji jine paky co toto osetrej

brouk (18.5.2009 23:10:40)

Ale maj.Jenom,ji nedaj.Je tu okolo mě mraky lidí s internetem od menších providerů,ale neznám nikoho kdo tu má ADSL jako ja.At mi nikdo nerika,ze nemaj kapacitu na nový ústředně.A že nemaj na kartu do dslamu - dovol abych se pousmál.A nebydlim na samotě.Je tu cca 5tisíc lidí na sídlišti.

ja (19.5.2009 19:10:11)

no tak vam rikam, ze nemaji, port neni volny nebo dslam nepodporuje potrebnou technologii. Neni duvod ji nedavat. Kapacita i na nove ustredne proste byt nemusi, proste je jiz obsazeno. A na kartu samozdrejme maji, ale se to objednava a posila primo od cinanu, neni to otazka ceny, ale dostupnosti (na Enzo taky budete cekat mesice a muzete si penezma vytirat...) Moc se mi libi nazory lidi co o tom moc nevedi jen se domnivaji. Mimochodem to proc jedete "jen" 6Mb ma jiste nejaky duvod. A dost mozna to neni v ustredne ale treba v TCP - vlastnost sluzby. Jestli vas to moc zajima klidne se na duvod muzu podivat a treba s tim i neco delat (potreba tel. cisla ci IP)

brouk (20.5.2009 19:40:28)

Ech predpokládate ,že každej je blb co si neumí nastavit připojení.Jste příliiš přechytralej.O vaší odbornosti se tu nikdo nebavi - je bezpředmětná. To,že mám nastavený 6Mb vím přímo od techniků O2.Na 6Mbit mi to jede prefektně ta linka je stabilní má nízkej ping , prostě všechno ok.Aby taky ne.Jen rychlost mám omezenou na 6Mb.Nevim co chcete dál řešit.Platim si AŽ 8Mbit.To je jedinej důvod.Když mi to nastavěj na 1Mbit tak mám taky smůlu.Naštěstí mi končí úvazek za 10dní.Vyřeším to rychle.Chtěl jsem jen ukázat ostatním,co se jim může stát.

ja (20.5.2009 20:38:43)

Opravdu nechapete co tu pisu. Prectete si znovu co jsem psal, o duvodu nastaveni tech 6Mb. A nakonec i vy pisete, ze jste se od techniku dozvedel, ze tam ten port neni. A za blba vas nemam, ale jako blb se chovate: "smejou se mi do ksichtu.Nemaj prej volnej slot na ustredne blablabla...Ale maj.Jenom,ji nedaj..At mi nikdo nerika,ze nemaj kapacitu na nový ústředně.A že nemaj na kartu do dslamu - dovol abych se pousmál..." Ja tyto problemy resim dnes a denne, tak opravdu vim o cem mluvim (to neni prechytralost) Chtel jsem pomoci nic vice. Amen

brouk (22.5.2009 00:41:51)

Pomoci mi bohužel nemůžete.To nemůže nikdo.Pokud jste rozladěn z mých poměrně emotivních reakcí,tak to je mi to líto.Špatně snáším pocit bezmoci.

Mr.Ferda (18.10.2009 13:52:26)

Tak to je klasika. Analogie - Ubytujete se v hoptelu na tyden a objednate si v hotelu na pravidelnou snidani 8 rohliku s maslem, marmeladou a kavu. Podle O2 dostanete jen 6 rohliku, misto Masla margarin a misto kavy dostanete kakao. Podle O2 by jste za to mel byt vdecny a drzet hubu. Cena je ale za tu vasi puvodni objednavku a puvodni nabizenou sluzbu. Tak kdo tu z koho dela blbce? Nastaveni je v routeru uz od dodavatele a opravy dela jejich antiblbovy SW.

jpg (14.5.2009 22:34:10)

pokud mas protokol PPPoA, tak nemas tarif 8M pozadej o zmenu tarifu na 8M, jeji soucasti bude zmena na PPPoE.

Anonym (15.5.2009 23:32:32)

Tak to jsem na tom stejně taky mám nově 8mb a jedu MAX 5,1mb

Anonym (20.5.2009 17:37:49)

Něco podobného jsem absolvoval právě včera. Takže se to pokusím popsat. Pokud platíš 8, ale jede ti to 4, je to asi tak, že máš nastaveno 5. To jest v aplikaci MOJE KONTO na stankach O2 vidíš za slovem Internet O2 v závorce písmeno T. Což tedy znamená nějaké omezení. Tak. Může to být např. strop u modemu. Můj ale ho měl 24 ! Pak to může být strop u linky. Moje má strop 10. Ptal jsem se jich tedy proč tomu tak je. Když modem má 24 a linka 10. Po nějaké delší debatě jsme se dostali k tomu, že můj modem se jim hlásí jako, modem pouze pro ADSL a nikoli jako modem pro ADSL 2+. Dobrá tedy, aktualizoval jsem firmware u modemu aby se jim hlásil už jako modem ADSL 2+. Pak vzniklo to, že si mne asi 3x prohodilo technické s obchodním oddělením, nežli jsme se domluvili, kdo vlastně může a umí zadat příkaz ke zrušení toho T. Což se stalo. A už mi to jede v pohodě 7. Což mi stačí. 7 místo 8 mi přijde celkem přirozené a normální, to tak je vždy, že je to něco malinko pod. Ovšem polovička bylo to omezení T. Musíš si tedy zjistit proč máš omezení T. To odstranit. A po té požádat o změnu PRODUKTU, na oddělení Péče o zákazníky, jak to odborně nazývají.