Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Pomalá wifi :-(

Pomalá wifi :-(

Martin Semíš (20.5.2009 22:18:28)

Dobrý den,mam adsl 8Mb mám modem-routr well-PTI 845 ADSL/2 za modemem mam svuj routr, za ním mám switch a do switche mám připojené 3XPC a 1X AP edimax. Celej Rok jelo vše OK Muj problém je v tom že pokud pripojím notas na utp do switche tak jedu 6Mega a pokud jedu pres wifi, tak jedu sotva 512. Vyměnil sem uz hodně APeček různých značek i kamoši zkouseli se připojit u mně na wifinu i na drát a všichni měli stejný problém :-( víc jak mega jím to nejelo na APecku nemám nic zakazané je to jenom klasické AP a klidne můžu být u toho AP vzdálený 10cm a stejně mně to víc jak DO 1Mb nepusti :-( Sousedovi vedle v baráku sem to nastavil uplně stejně jako u mně a u nej se pres wifinu vysplham sklidem na 6Mb skrátka přes wifinu jedu 512 at už dám jakékoliv zarizeni a na metalice jedu 6Mb :-o Nevíte čím to může být, nebo nesetkal ste se stím už někdo? Budu vděčnej za každou odpověď pleas :-(

Greeg (5.6.2009 22:38:31)

Tiez som spozoroval podobny problem na svojej sieti: na kably 3mbs a na wifi (airlive wl5460) to bol chaby 1mbs. Precital som si par podobnych clankov a v jednom z komentov odporucali zmenit v nastaveniach wifi-ny preambule z Long na Short, co moze trochu zvysit prenosovu rychlost pri dobrej kvalite signalu. tak som si teda prebehol nastavenia na APcku, ale viac do oci mi udrel udaj Data rate, ktory bol v defaulte na 1mbs(?!) to uz som zacal tusit ktora bije. tak som z roletky vybral len tak random 12mbs (najvysie bolo 54mbs, co by malo byt max. ktore teoreticky wifi potiahne) a nabehol na speedtest.net na ktorom mi to vytocilo kraaasne 3mbs a mohol som ist na pivo ;) skus pozriet na svoje wificko ci niekde nema tuto option, ci uz ako Data rate alebo nejaky alias na to. Najviac ma na tom aj tak zaraza ten tovarensky 1mbs, hmm

Martin Semiš (16.6.2009 15:40:53)

ahojky oky zkusim to hned zkontrolovat diky za info :-)

jirka (16.7.2009 20:39:17)

řešim stejný problem, na kabelu mam připojení 19Mb a na wifi sotva 2Mb...vubec nevim v cem je problem