Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > XAVi X7968r a linuxový příkaz

XAVi X7968r a linuxový příkaz

Dalibor (4.6.2009 09:20:24)

Dobrý den mohl by mi někdo poradit. Mám adsl internetové připojení s routerem XaVi 8122r, model Viking, zpočátku jsem pěl problém s připojením více PC v síti (docházelo k ,,sekání,, www stránek) ale pak jsem kdesi vyčetl,že se toto dá vyřešit linuxovým zápisem přez příkazový řádek do modemu.(..."modify nbsize maxipsess 512", enter....) tento zápis jsem provedl a skutečně od té doby mám klid. Problém nastal při přechodu na ADSL2plus, vyzkoušel jsem několik nových modemů, jelikož ten starý nepodporoval ADSL2plus, ale bez uspěchu. Chci se proto zeptat zdali se dá do nových modelů:XAVi X7968r WiFi nebo XAVi X8821r,podporující ADSL2 plus provést výše uvedený zápis. Předem děkuji za odpověď

Nargon (9.6.2009 23:38:03)

Urcite i v techto modemech bude mozny nejaky podobny prikaz. Ale nevim jestli vam k necemu bude. Pravdepodobne jiz bude nastavena defaultne maximalni hodnota. Nevim proc u 8122r byla defaultne nastavena nizsi hodnota. Ale v kazdem pripade tyto modemy maji jiste jiny chipset a firmware, takze ikdyz tento prikaz bude existovat, tak urcite bude jiny nez ten co 8122r. A jaky bude nevim.