Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Portforwarding v lokální síti - DSL D-Link 2741B

Portforwarding v lokální síti - DSL D-Link 2741B

surel (5.8.2009 18:05:19)

Po problémech jsem zjistil, že na mém modemu k přesměrovávání portů dochází. Jenže to lze zjistit pouze z venku. Tzn. když zadám adresu www.adacopy.cz třeba na domácím počítači, stránka se zobrazí tak jak má. Pokud však zadám tutéž adresu uvnitř sítě, tj. za modemem, tak se mi pouze zobrazí přihlášení do nastavení modemu. Jak mi bylo řečeno, jedná se o tzv. DNAT, tzn. dochází ke striktnímu rozdělení vnitřní a vnější sítě. Uvnitř sítě se mi podařilo rozchodit FTP server tak, že jsem začal používat místo veřejné IP adresy adresu lokální. Nicméně se zobrazením webových stránek mi to takto nefunguje. Weby mám umístěné na interním linuxovém serveru s adresou 192.168.xx.xx:80. Byl bych moc vděčný, kdyby mi někdo z vás dokázal poradit. Předem děkuji za vaše zkušenosti a rady.

legi (13.8.2009 13:58:00)

Pokud nefunguje web ve vnitrni siti, neni to problem D-Linku, je to spatne nastaveni toho web-serveru. Tzn. zacnete tam ;)