Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Modem ADSL na lince ADSL2/2+

Modem ADSL na lince ADSL2/2+

Mobi (1.9.2009 22:42:08)

Pokud mám modem ADSL, ne ADSL2 ani ADSL2+. Mohu jej použít na lince s ADSL2/ADSL2+ třeba i se sníženým profilem pro nižší přenos? A pokud ne, tak prosím o vysvětlení. Díky

Anonym (2.9.2009 14:21:04)

ne - duvod je asi stejny, proc nemuzes lejt benzi do deaslu. Jina specifikace. Modem ocekava ze na lince pujde signal v urcite speficikaci kterou ma ADSL a ADSL2 jinout. Takze by modem ocekaval neco a dostal neco jineho. Proste smula a musis koupit novej modem.

Pavel (2.9.2009 19:22:36)

Ano můžete, většinou do 8M profilu to bude fungovat, samozřejmě že přenosové parametry budou horší (na rychlost vlastního připojení to nemusí mít vliv) na ADSL2+ používá 2x tolik nosných frekvencí

Pavel (2.9.2009 19:24:51)

jo ještě je pro vlastní funkčnost důležitý annext používá se B

Anonym (3.9.2009 12:13:45)

proboha, neradte lidem takoveto zflikovaniny. Bude mu to padat, nebude to fungovat tak jak ma a akorat si bude stezovat a stejne si po roce stiznosti a nadavek koupi novej modem. Navic zalezi typ od typu. Takovej D-link362T se ti na ADSL2 skoro nechytne.

Pavel (5.9.2009 21:01:47)

Taky jsem netvrdil že to bude nějakej zázrak. Padat to nemusí, ale taky se to nemusí vůbec sinchronizovat. Obecně to jít může, ovšem hodně záleží na kvalitě vedení. Já bych to taky bral jako nouzové řešení. Protokoly se tam pokud to poběží musí v modemu nastavit podle dislamu

Šumafuk (15.9.2009 14:57:21)

Nevím jak komu, mně po dohodě s ISP funguje 8M ADSL2+ se sníženým profilem na ADSL1 téměř jako víno. Jediná piha na kráse je snad tu a tam nějaký ten paket s checksum errorem ve statistikách, což je dáno mou vzdáleností k ústředně a odstupem signálu od šumu, ale i při mém poměrně intenzivním provozu (VPN, RA, streaming dat) to není absolutně nijak poznat. Jinak nevím jak Dlink 362T, ale takový Dlink 360T běhá velmi, velmi pohodově (akorát je jen jednoportový, takže se nehodí). Pěkný den.

Flavius (4.9.2009 21:31:29)

Ano, ale pouze za predpokladu ze na DSLAM budes pripojen v protokolu PPPoA, a ADSL2+ nelze s ADSL modemem

Jirka (5.9.2009 15:16:58)

Modem který umí jen ADSL ti pojede na každé lince od O2, ale musí tam být nastaveno max. 6M. Takže pokud máš na lince nastaveno více než 6M tak zavolej svému poskytovateli a požádej o snížení rychlosti z důvodů, že máš modem který umí jen ADSL a až si seženeš nový modem který umí ADSL2 čí ADSL2+ tak znovu požádej o zvýšení rychlosti. S protokolem PPPoA nebo PPPoE to nemá nic společného.