Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Mam dotaz jak nastavit v routeru aby nešel konfigurovat z venku.

Mam dotaz jak nastavit v routeru aby nešel konfigurovat z venku.

Michal (13.9.2009 19:04:12)

Dobrý den potřebuju se zeptat mám router xavi 8122r.Problém mi začal dne když mi nešel internet tak jsem volal do o2 a oni mi řekly že je to tim že můj adsl umí jen 4mb s tak mi internet spomalili na 4 mb ale ještě sem musel resetovat adsl a od tý doby mi nefunguje server web a nic co běželo na ip protože tu mojí venkovní pevnou ip zabral adsl.Takže každy se na muj adsl může připojit z venčí mohl by mi někdo pomoct s opravou aby zas byla pevná ip volná na server.Dekuji předem za pomoc

Tom (15.9.2009 15:50:22)

tady je návod: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/Xavi/x8122R/default.htm

Michal (17.9.2009 18:02:06)

Já jsem myslel aby routr neměl zaplou vzdálenou správu,ale v nastavení to neni!!!!!!!!!!!!!

Nargon (18.9.2009 11:57:01)

Pokud vim, tak tohle ta xavina neumi. Bud muzes nastavit web konfiguraci na "nestandartni port" treba na port 60115 :) To by mohlo odradit vetsinu "taky hackeru". A pokud chces uplne zamezit vzdalene konfiguraci, tak by to mohlo jit pres firewall. (IP Filter) Tam si vytvoris nove pravidlo s nastavenim: Direction: Incoming Action: Denny Interface: Public Security level: Low, medium, high (nebo pri jakem nastaveni chces to pravidlo mit zapnute) Src IP Adress: Any Dest IP Adress: Self Protocol: Any A pak musis mit taky IP Filter zapnuty. Tj Security level nastavit na Low, medium nebo high. Ale urcite ne NONE, to je ip filter vypnuty. P.S. Tohle nastaveni by melo fungo, ale nezkousel jsem to. Urcite by to melo zablokovat vzdaleny pristup, ale nejsem si jistej jestli to s tim nahodou nezablokuje i veskerou prichozi internetovou komunikaci :D

ukulele (15.9.2009 19:06:27)

Není ti rozumět co to chceš. že ti adsl "zabral" ip, která byla předtím volná na server? Jestli tím chceš například říct, žes měl předtím uvnitř v LAN v provozu web server s přístupem zvenčí přes NAT a namapovaný porty HTTP(S) a další (FTP, SSH, atd.) nasměrovaný na ten server, nebo snad kompletně ten server byl v zóně DMZ, a po resetu routeru se ti přenastavil NAT do výchozího nastavení bez namapovaných portů (nebo DMZ), takže pakety na tvou IP končí už v routeru (na NATu) a k serveru neprojdou, což může vypadat jako že "adsl ti zabral ip" a to mi připadá asi jako nepravděpodobnější - tak snad není nic snazšího, než se podívat do návodu k modemu, a ty čísla portů si pro server namapovat znova, ne? Pokud jde o to, že se ti "na tvuj adsl může každej připojit zvenčí"...taky není jasný o co jde, většina modemů a routerů je nakonfigurovaná tak (a tím spíš v resetovaným výchozím nastavení) že bez tvý asistence a udělení hesla atd. neumožňuje se do routeru z vnější strany jen tak přípojit, snad ledaže by ti ten router někdo hacknul :/ Ale hackeři jsou líná cháska a domácí routery je zas tak moc nezajímají, pokud nejsi domácí korporace. Akorát mi na tom celým přijde divný, že by si člověk zjistil dost informací k tomu jak zprovoznit server, a přitom nevěděl, jak znova namapovat porty...hmmm... S tím limitem rychlosti adsl na 4M to patrně nemá vůbec co do činění.