Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Powerline vs PC - zvláštní problém

Powerline vs PC - zvláštní problém

Hainz (19.10.2009 06:32:11)

Protože jsem se nejprve domníval, že za výše popsaný problém může ADSL modem, což se později vyvrátilo, nazval jsem téma trochu nepřesně. Proto zakládám téma nové a zkopíruji sem některé důležité body této debaty. ********************************************** .....protože nemohu tahat od telefonní přípojky kabel do vzdálenější místnosti, chtěl jsem to vyřešit propojením po elektrické síti od f. D-Link (Powerline DHP-302). Bohužel toto zařízení nepracuje korektně. Závada se projevuje tak, že po zapojení je navázáno spojení mezi oběma adaptéry, ale ačkoliv je spojení OK, přístup na internet se rozpadá a připojení funguje jen nepravidelně. Je zajímavé, že pokud nechám toto zařízení připojené síťovým kabelem do modemu, tak se podobně rozpadá i přímé propojení kabelem, jakoby powerline nějak ovlivnil vnitřní zapojení modemu, nebo síťové karty v PC. Když powerline odpojím a nechám jen kabel, tak je vše OK. Nemáte někdo radu jak to spolu rozjet, třeba nějakou změnou parametru u modemu? .....Dodatek: nyní jsem přišel na zvláštní věc - když se mi podaří přes adaptéry navázat spojení s internetem a spustím např. rádio aby byl z webu neustálý tok dat, tak během této doby je spojení bezproblémové a vše je OK. Jakmile rádio vypnu, tak po chvíli se spojení zase rozpadne. ....Tak jsem zjistil, že to není kombinací modemu a powerline, ale nejspíše bude problém v kombinaci PC a Powerline. Dělá mi to totiž i s jiným modemem (D-Link). Když napíchnu na výstup z Powerline notebook, tak to nedělá (chyba tedy bude někde v PC, ale kde?). Aktualizoval jsem ovladač síťové karty, ale nepomohlo to. Stejně to je divný, když přímé propojení kabelem z modemu normálně funguje, tak by to mělo jet i přes adaptéry Powerline. Když se spojení přes tyto adaptéry rozpadne, tak pomůže kliknout na ikonu připojení a zvolit příkaz "Opravit", pak to na chvíli zase jede (ale opravdu jen na chvíli)..... ...autor MISAN mi radil použít příkaz ping s parametrem "-t" na udržení spojení, ale po krátkém čase mi to začne vypisovat hlášku, že vypršel čas spojení a připojení se opět rozpadne.... ********************************************* Tak to tedy shrnu - po několika dnech zkoušení a bádání jsem tedy zjistil, že problém bude někde v PC, protože vše funguje dobře, když na výstup z powerline napojím notebook. Možná si prostě nesedla síťová karta v PC s adaptérem powerline, ale příjde mi to nepravděpodobné. Má někdo nějaký nápad?

Hainz (28.10.2009 06:59:55)

Doplňuji svůj problém o další poznatek. Výše uvedená chyba se projevuje u modemů Huawei EchoLife HG520i a D-Link DSL-2543B. Nyní jsem ještě zkusil zapojit starší modem D-Link DSL-584T a u něho se tento problém neprojevuje. Tak teď už fakt nevím kde je zakopanej pes. Nejspíše se tedy bude jednat o nějaké nastavení v konfiguraci modemu, ale ačkoliv jsem se snažil parametry nastavit stejně (v rámci možností jednotlivých modelů), tak problém u novějšího D-Link DSL-2543B přetrvává. Zkusil jsem i aktualizovat firmware, ale bez úspěchu. Takže to shrnu - u dvou novějších modemů se výpadky projevují a u téměř 3 roky starého modemu je vše OK. Co v konfiguraci modemu může toto chování ovlivňovat?????