Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > PPPoE vs PPPoA - jak ziskat "nativni konektivitu"

PPPoE vs PPPoA - jak ziskat "nativni konektivitu"

Josef Mlaskac (1.12.2009 22:47:07)

Tusi nekdo z fundovanych jak ziskat "nativni" IP konektivitu u bezneho ADSL (Avonet na platforme O2). Mam problem s tim ze na DSLAmu je pry pouze moznost PPPoA a pokdu chci za DSL modem dat primo zarizeni ktere potrebuje neblokovany internet (Mikrotik). U PPPoE bych si to spojeni vytvoril, ale nevim jak postupovat u PPPoA. Idealne shanim typ DSL modemu ktery bude mit 1xWAN 1xLAN a bude podporovat nejaky skutecny SNAT nebo prime mapovani 1:1 . Bez sestaveneho PPPoA spojeni neni kudy poslat DHCP request takze mam pridelenou IP pro zarizeni ale uz nedostanu (pochopitelne) od ISP druhou adresu pro router/fw. Da se za uplatu zaridit prepojeni na DSLAmu na kartu s PPPoE? Diky za nakopnuti spravnym smerem.

Anonym (2.12.2009 10:24:14)

Typ protokolu není vázán na DSLAM a u O2 je možné mít jak PPPoA tak PPPoE.Přechod na PPPoE je na požádání,zpětný přechod na PPPoA není možný.Zavolej svému ISP a požádej o změnu protokolu.

autor (2.12.2009 19:13:50)

dik