Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel P660HW-T3, režim BRIDGE

Zyxel P660HW-T3, režim BRIDGE

Petr Král (2.12.2009 13:50:23)

Potřebuji poradit, jak přepnout Zyxel P660HW-T3 do režimu bridge. Při routování je nastaveno PPPoE (service name=DATA, jméno, heslo) a vše funguje v pohodě (poskytovatel GTS Novera). Po přepnutí do režimu Bridge (RFC 1483 LLC) nejde z připojené routeru Linksys WRT54GL navázat spojení. k Zyxelu jsem se zkoušel také napojit přímo z notebooku (Windows XP, sítě - širokopásmové připojení WAN Miniport (PPPOE) a také ani ťuk. V čem může být problém.

Václav Rada (4.12.2009 22:19:31)

abych řekl podobný problém mam sejný router a potřebuju od něj aby nechal přidělovat IP adresy jiný síťový prvek ze kterého momentálně připojuji na Net

Václav Rada (5.12.2009 00:07:51)

jestli jsem pochopil váš problém tak byl stejný jako můj a já už ho vyřešil vtip je v tom že vy připojujete síťový prvek ne dsl linku to zn. v záložce lan složka DHCP setup a přepnout dhcp ze server na relay ještě musíte vyplnit adresu DHCP serveru v kolonce Remote DHCP Server tu by vám měl udělovat ten druhý router ... jo a v šechny kabely budou zapojeny do zdířek ETHERNET ;)

Petr Král (8.12.2009 00:05:18)

Nejsem si jist, zda jste pochopil o co mi jde. Potřebuji pouze přepnout router do režimu bridge, tj. aby neroutoval. DHCP server s tím nemá vůbec nic společného, naopak by měl být vypnut. Podle informací ze stránek podpory Zyxelu je nutné pro přepnutí do režimu bridge použít Telnet, v Menu 1 zadat Bridge=Yes a v Menu 11 zadat Encapsulation=RFC 1483, Route=None a Bridge=Yes. Zítra to vyzkouším a dám vědět :-)

Petr Král (8.12.2009 16:07:28)

Nefunguje to...

václav Rada (16.12.2009 17:33:11)

Nevim mě to tak funguje a IP adresy mi přiděluje WiFi anténa a zixel jen funguje jako most nebo spíš jako svitch.