Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > O2 TV - set-top-box - HDMI pripojeni - problemy

O2 TV - set-top-box - HDMI pripojeni - problemy

johnnymnemonick001 (19.1.2010 00:07:08)

mam problem s O2 TV... nemate nekdo zkusenosti mam 16:9 plazmu kdyz pripojim pres HDMI tak se mi na Panasonic plazme v pravem dolnim rohu ukazuji 4 bile pixely jakoby tomu set-top-boxu iCan 3800 chybeli 4 pixely v signalu... proste celej obraz 16:9 je super az na 4 zarici bile pixely v pravem dolnim rohu ktere nemeni barvu ale jsou stale bile... zatim to resim tim ze prepnu na plazme z rezimu 16:9 na rezim STRED tim se mi o par radku roztahne obraz a bile pixely zmizi mimo okraj obrazovky ALE JE TO EVIDENTNE VADA SET TOP BOXU a desnej opruz to furt prepinat na dalce od TV... druhy problem je ze porady 16:9 jsou OK ale porady 4:3 se mi roztahnou na sirku a vypada to desne... jake je spravne nastaveni set-top-boxu aby mi se automaticky prepinal mezi 16:9 a 4:3 podle toho jak je nahranej porad... moje TV je 16:9 a momentalne se mi vsechno roztahuje na 16:9 bez ohledu jestli to je puvodne sirokouhle nebo 4:3... pripojene je to pres HDMI... diky

Pavel (19.1.2010 22:06:57)

Mám taky plazmu Panasonic a žádný bílý okýnka nemám. Jaký jste si nastavil u stb rozlišení HDMI ? Formát obrazu v tomto případě se nastavuje u TV, dejte tam 4:3 (a ne v stb pro HDMI se nenastavuje) a mělo by se to automaticky přepínat

zmatlik (20.1.2010 12:23:56)

Nastav si v setapu STB, že máš TV 16:9 a orámovat. Když se bude vysílat v 4:3 tak ti tam STB vloží černé pruhy na kraj.

johnnymnemonick001 (28.1.2010 00:25:10)

tak dekuji za odpovedi... nakonec jsem to vyresil takto: PROBLEM: kdyz pripojim pres HDMI tak se mi na Panasonic plazme v pravem dolnim rohu ukazuji 4 bile pixely jakoby tomu set-top-boxu iCan 3800 chybeli 4 pixely v signalu RESENI: v menu TV je funkce "PREVZORKOVANI OBRAZU", v originale "PICTURE OVERSCAN" ktera kdyz se zapne tak trvale zvetsi obraz o zanedbatelnych 5% cimz veskere neduhy po stranach obrazu vypadnou mimo viditelnou plochu TV, tato funkce je dostupna v menu pouze pokud mate nastaveny pomer stran TV na volbu "16:9" nebo "Automaticky"... VYRESENO PROBLEM: porady 16:9 jsou OK ale porady 4:3 se mi roztahnou na sirku a vypada to desne RESENI: vzhledem k tomu ze TV dostava signal z externiho set-top-boxu pres HDMI nefunguje automaticka detekce pomeru stran ktera je vestavena v TV... automaticka detekce pomeru stran vestavena v TV totiz funguje pouze u propojeni SCART nebo pri prijmu DVB-T tunerem integrovanym primo v TV... nastaveni detekce je tedy nutno zmenit v set-top-boxu... v servisnim menu O2 set-top-boxu je polozka "Format konverze" kterou je nutne nastavit na "Oramovat"... potom pobezi porady natocene 4:3 spravne s cernyma pruhama po stranach a ne roztazene, porady natocene 16:9 jedou normalne 16:9 pres celou obrazovku, pomer stran se prepina automaticky primo v set-top-boxu... VYRESENO BONUS: pokud mate O2 a podobny model TV jako ja musite po kazdem zapnuti TV rucne prepnout na vstup HDMI1 protoze TV se po zapnuti vzdy nastavi na vstup integrovaneho DVB-T tuneru a nepamatuje si posledni pouzivany vstup {coz je vetsinou u O2 SCART nebo HDMI1} RESENI: vygooglujte si HOTEL MODE, jde o specialni menu kde lze nastavit vychozi vstup po zapnuti TV...VYRESENO

anonym (15.4.2011 09:28:14)

zapojím hdmi a zadrhava zvuk.jak to mam nastavit