Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel P660HW T3 v2 - neúplná instalace firmware

Zyxel P660HW T3 v2 - neúplná instalace firmware

Petr (2.2.2010 10:12:39)

Dobrý den, mám dotaz. Včera jsem se pokusil o přeinstalaci svého Zyxelovského modemu od O2 na starší verzi firmware. Tato instalace proběhla v pohodě, ale nebyl jsem s ní spokojen, tak jsem se rozhodl, že si nainstaluju zpět tu původní staženou ze stránek O2. Jenže když se to instalovalo, tak mi doma vypadl proud a nešel až dnes do rána. Zkoušel jsem hned ráno modem spustit, ale vůbec se nespustil, takže se nedostanu do nastavení, abych znovu nainstaloval tentokrát kompletně firmware. Je nějaký způsob kromě reklamace, jak bych mohl tento ošklivý problém vyřešit? Děkuji za odpověď.

Anonym (2.2.2010 12:10:12)

Bohužel máš smůlu,v návodu je napsáno,že při instalování fw nesmí dojít k výpadku proudu.Takže ten modem nevyreklamuješ a můžeš ho používat maximálně jako těžítko.Ber to jako daň za blbost,není důvod tam dávat starší fw.Do budoucna se riď heslem všech techniků - "Když to funguje,tak se na to nesahá".

Petr (2.2.2010 12:31:25)

Problém je v tom, že ono to nefungovalo!!! Stálé výpadky, po domluv+ě s technikem co u nás byl mi on sám poradil to reinstaluju, takže než budeš osočovat, tak se nejdřív zeptej....

Anonym (2.2.2010 14:01:38)

Výpadky nejsou způsobené fw,ale chybovostí na lince.Pokud jde o změnu fw,tak to měl provést technik a dát ti tam aktuální oficiální verzi fw.Pokud to děláš sám,tak si přečti návod - předpokládám,že jsi návod před změnou fw nečetl a prostě to odklikal.Pokud je něco citlivý na výpadek proudu,tak si zjistím,zda nemůže dojít k nějakému plánovanému výpadku nebo to nedělám v době sněžení a kalamity,kdy může docházet k výpadkům proudu.

Petr (3.2.2010 12:17:55)

Mylsím, že jsem se neptal kdy to mám dělat, ale jestli je způsob jak to napravit, takže prosím lidi, kteří zde reagují ať se vjádří na toto téma!

Anonym (3.2.2010 17:02:43)

Napravit to jde v servisu zyxelu,kdy ti musí vyměnit paměť v modemu a stojí to cca 600,- Kč.Takže to vzhledem k ceně modemu asi nemá cenu.

Honza (8.2.2010 08:48:57)

Zkus tenhle postup: Stav-bliká power. Vypnout spínačem ON/OFF,stisknout zezadu tlačítko reset a držet,zapnout ON a reset držet asi 25s.modem znovu nabotuje. Mě to vždy pomohlo a žádná výměna paměti se nekonala :-)

Krony (13.2.2010 11:28:42)

Honza má pravdu, postup skutečně funguje:-)

fgh (25.6.2010 23:58:34)

Já jsem pouze nahrál nový firmware V3.40(AXA.1) | 06/29/2009 a nic jsem nerestartoval a všechny problémy s chybovostí domácí sítě přestaly. Příznaky u chyby FCS - občasný restart při větším datovém toku z několika zdrojů dat.

Jupiiiiiiiiii! (25.4.2010 19:21:20)

Jene jste Bůh! Díky Díky Díky Díky! Zrovna jsem vstal ze země kde jsem se Vám hluboce uklonil! Myslel jsem, že po upgrade firmware na P660HW-T3 v2 mám těžítko, modem se neustále restartoval. Postupoval jsem přesně podle návodu na Zyxel.cz, kde se psalo, že po upgrade firmware se má router vypnout a poté je bezpodmínečně nutné jej resetovat tlačítkem po dobu 10 sekund. Nenapadlo mne, že bude stačit držet jej dalších 15sec... Ještě jednou díky moc. Petr

Honza (19.12.2010 20:51:31)

Jo, mám radost, že těch pár písmenek co jsem tu napsal nebylo jen tak zbůhdarma...

vlado (21.12.2012 10:50:06)

mne sa stal podobny pripad, ale aj po restartovani aj ked nabehol do reset modu ale po udani prihlasovacich udajov, tak sa mi aj tak k internetu nepripoji...dakujem za radu

... náhodný kolejdoucí ... (7.6.2010 14:43:05)

Funguje! Paráda. Tohle je smysluplná rada .. narozdíl od výše tlachajícího anonyma. Díky.

mirek (23.6.2010 19:55:30)

tak mě to nepomohlo taky výpadek proudu u nahrávání firmware. Škoda ale dík za radu.

Hombre (4.8.2011 22:06:44)

Super rada!!! Funguje!!!!!

Nesmi (18.10.2011 21:04:48)

Děkuji za radu... Švagr měl ten samý problém. Pokusil jsem se upgradovat ale modem nenaběhl. Myslel jsem, že je X. Super rada. Modem je jak nový... ;-)

an (28.10.2011 18:45:12)

neskutecny, funguje... :) a to jsem myslel, ze me tyhle resety nemuzou zaskocit.. 25 sec jsem necekal, priste to bude treba 5 minut? :D

Monster (25.11.2011 02:24:13)

Konečně někdo rozumnej stačí to jen vypnout podržet reset a zároven power tlačítko ze zadu cca 25s a je to v normálni továrním stavu jako předtím a jaký pak servis za 600 hh dobra kokotina :-D jinak dík za to tovární nastavení

Roman M. (27.4.2012 11:47:00)

Tak tento postup mi vytrhnul trn z paty. Router jsem měl již po záruce a v servise mi řekli, že ho mám použít pro sběratelské účely. Oprava by prý byla dražší než jeho současná cena. Skoro po roce opět funkční Klobouk dolů díky R.

ivi (29.6.2012 10:48:14)

Super, další zachráněný. Díky

Tomáš (26.2.2013 18:52:53)

mockrát DÍKY!!!!!!! opravdu super, zase funguju a to už jsem zkusil opravdu vše a zítra chtěl jít pro nový modem.... díky za radu a ti co nedokáží poradit ať radši drží hu*u!

anonym (10.8.2013 21:57:18)

Je zcela v duchu Českého národa, že když někdo na foru požádá o radu, že je v koncích a že všechno zkusil, tak se najde mnoho chytráků, kteří danému nešťastníkovi zdůrazní jaký je blb. Proč se s tím vůbec obtěžujete? Toto je odborné forum, vykecat se můžete na novinkách. Mimochodem, když podobný dotaz zadáte na anglickém foru, všichni se snaží chudákovi pomoci. Prostě śvejkov!

Anonym (3.2.2010 19:43:13)

pokus se o tvrdej reset

fix (3.2.2010 21:34:34)

Stalo se mi to take, ale nebyl vypadek proudu, nebrz se proste v pulce instalace kousla, tot vse. Zkusil jsem reklamaci a poslali mi modem novy, navim jak dopadnes ty, ale rikam jen svuj pribeh s extra modemem na nic. Sam jsem presel na D-link a je t lepsi po vsech smerech, akorat jsem si ho musel zaplatit. Oni mi pak v novem modemu uz vubec nepredinstalovali ten kyslici firmware, byl tam klasickej zyxelackej, mozna vedi proc:-)

Michal (14.4.2010 21:35:58)

Jinak co se týká tohoto Zyxelu, též jsem bojoval s kvalitou připojení. (měl jsem firmware V3.40(AXJ.3) | 08/08/2008 standardně dodávané při koupi od O2). Neustálé výpadky, nejenže ping vůbec neodpovídal, ale často vypadávala i hláška "chyba hardware" s tím že počítače se prostě ustřihly od sítě. Došlo to až tak daleko, že modem vytuhnul skoro na půl hodiny a nedalo se na něj dostat a na internet přes něj samozřejmě taky ne. Prošel jsem všechny diskuze kolem problémů s tímto typem Zyxelu, a vyzkoušel jsem leccos, vypnutí logování, vypnutí bezdrátové sítě, až zůstalo jen "holé" nastavení WLANu, leč na problémy s výpadky to nemělo vliv. Tak jsem vzal modem a šel ho reklamovat, popsal jsem výpadky, a čekal odpověď. Za tři neděle se modem vrátil tak jak byl, s tím, že závada se neprojevila ... nevím jak se nemohla "neprojevit" když po zapojení začal modem doma okamžitě dělat opět staré známé haluze. Podotýkám že na ty tři týdny jsem měl zapůjčen od O2 modem zn. Hauwei, a zde fungovalo vše v pohodě. Proskenoval jsem opět stránky s firmwarem ke stažení, a hle, na webu Zyxelu se objevil firmware V3.40(ANR.5) | 12/31/2009 zde ke stažení: http://www.zyxel.cz/web/support_download_detail.php?sqno=771468 po nahrání firmware vše funguje jak má, akorát jsem musel opsat údaje přednastavené O2 v původním firmware (vyexportování a naimportování se nezdařilo, modem se při tom hryznul, tak už sem to poté neřešil a naťukal to ručně). Linka byla po proměření od O2 v pořádku, takže jedině vysvětlení, nedokonalý a zastaralý firmware zmrvený od O2. Doporučuji pro klidné nervy přeinstalovat modem na nový firmware přímo od výrobce. Nezalekněte se prvního přihlášení, default heslo je 1234 (ne admin), poté vyskočí tabulka kde je nutné zadat své vlastní heslo a potvrdit ho.

amater (30.1.2012 10:55:08)

Mohl bych poprosit o vypsani vsech prednastavenych udaju od O2 abych je tam mohl take "vytukat" jsem v tomto smeru naprosty amater... diky moc