Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Druhé PC jako LAN stanice ?

Druhé PC jako LAN stanice ?

anonym (3.8.2010 09:27:13)

Prosím o radu jak připojit druhé PC k počítačí, který má připojení k Internetu. Zkouším to, ale pořád se ty dva PC nevidí. Jde mi spíš o postup nastavení. Potřebuji, aby to druhé PC komunikovalo s prvním, bez přístupu na Internet, jako na LAN síti. První PC mám připojen k Internetu přes síť. kartu AirLive LFE-8139ATX/HTX a switcher OneLevel FSW-0511 na optiku. To druhé mám připojeno přes síť. kartu OvisLink LFE-8139ATX/HTX a osmižílový nekřížený kabel na onen switcher do portu č. 2. Port č. 1 = adaptér Linksys na IP telefon, port č. 3 = 1. PC (s Internetem), port č. 4 = volný, port č. 5 = přípojka na optiku přes ethernet kabel. Fyzicky je vše vpořádku a ledky vesele svítí jak mají. Na druhém PC jsem jen nastavil IP adresu 192.168.1.2, masku 255.255.255.0, bránu 192.168.1.1. Ale nevím co a kde nastavit na tom prvním kompu. Mám jen starý WIN98SE a nemám peníze na další "síťovku". Díkec za jakoukoliv odpověď, a zulíbám vám ruce až na kost :). Karel Též pište na spacekarlos@email.cz.

Pavel (3.8.2010 10:02:12)

Váš problém asi bude v jiných OS. Zřejmě máte na obou PC windows žel jiné verze a ti se nejsou schopny takto vidět. Snad použít ještě jeden PC jako server a pak by to mohlo jít.