Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > zyxel prestige 660HW-T3 v2 (WIFI)

zyxel prestige 660HW-T3 v2 (WIFI)

anonym (29.11.2010 15:55:45)

Zdravím, Mám modem zyxel prestige 660HW-T3 v2 a rád bych využíval WIFI Jak to můžu aktivovat? Ještě by mě zajímalo,jak wifi spojím s PSP tak,aby mi na něm šel internet díky všem za odpovědi.

Mysha (29.11.2010 21:25:47)

Jestli svítí kontrolka WiFi, tak je WiFi aktivní a otázkou zůstává, jaké má asi nastavení - to by bylo i tak dobré zkontrolovat. Pokud kontrolka nesvítí je potřeba WiFi nastavit a aktivovat. Na to bude bohužel nejlepší si přečíst například český manuál k tomuto zařízení (nedá se to říci obecně, neb každé zařízení to má většinou jinak). V zásadě je vlastní aktivace v podstatě pouze zaškrtnutí jedné volby, ale je potřeba nastavit ještě cca 10 parametrů, kterým je potřeba dobře porozumět, protože v případě nevhodného nastavení se k Vám do sítě může připojit (v dosahu WiFi signálu) úplně kdokoliv nekontrolovaně a nejenom že bude moci zneužívat Vaše připojení k Internetu, ale může se pak za určitých okolností dostat i do Vašich PC, které jsou k zařízení připojená (ať už také přes WiFi nebo kabelem). V manuálu a i v interaktivní nápovědě v zařízení jsou základy dostatečně stručně popsané (zbytek se dá najít na Google / WiKi). Ale k věci, musíte znát IP adresu Vašeho modemu/routeru. Po jejím zadání do internetového prohlížeče by se Vám měla zobrazit přihlašovací obrazovka, kde zadáte heslo pro administraci. Pokud je toto heslo ještě nezměněné, tak bývá většinou napsané v manuálu, případně pokud máte zařízení od poskytovatele Internetu, mohly by vám jej říci na lince technické pomoci. Po přihlášení se, je nastavení WiFi v levém menu v položce "Network / Wireless LAN". Tam je ale už potřeba o WiFi obecně něco vědět, tj. jak spojení nastavit alespoň tak aby bylo co nejvíce bezpečné atd. Tj. například alespoň na "WPA2-PSK" s alespoň 40 znaků dlouhým a složitým heslem (malá velká písmena a čísla). Zaleží také na tom, jaké normy WiFi podporují ona zařízení která k tomu potřebujete připojit atd., to je též potřeba si nastudovat, jinak se Vám nemusí podařit komunikaci navázat. Tím by tak nějak bylo zhruba nastaveno WiFi, aby se dalo připojit na vlastní modem/router přes WiFi. Dále je ale potřeba na modemu/routeru nastavit, aby WiFi mělo přístup k Internetu. Mělo by stačit v menu po levé straně vybrat "Advanced / Triple-play". Pokud je "Triple-play" povoleno (na otevřeném okně v horní části je zaškrtnuté pole "Enable Triple-play") tak v řádku "SSID1" označte hodnotu pro první sloupec (PVC1). Wifi by poté mělo fungovat. Toto je ale pouze hodně hrubý nástin toho co by asi tak mohlo být potřeba. Jestli je Váš poskytovatel Internetu O2 a modem/router máte od něho a kontrolka WiFi svítí, tak by měl být nastavený v základním režimu a WiFi by v zásadě i mělo fungovat. Osobně preferuji používání metalických (drátových) nebo optických spojení a WiFi pouze tam kde je to opravdu jediná možnost spojení s daným zařízením, nebo je u daného zařízení WiFi podstatou jeho mobility. Ohledně PSP bohužel nepomohu, opět je lepší si ale nastudovat manuál. Tam o tom opravdu něco asi napsaného bude. U připojovaných zařízení přes WiFi by to nastavení ale mělo být výrazně snazší. Snad jsem Vám alespoň něčím pomohl.