Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > HG 520i po změně poskytovatele - WiFi jede, drát tvrdošíjně odmítá...

HG 520i po změně poskytovatele - WiFi jede, drát tvrdošíjně odmítá...

Eiji Wolf (3.1.2011 18:57:31)

Dobrý den, můj problém je nejspíš dost specifický: Situace: - mám doma ADSL od Volný a prohodil jsem původní modem Asus AM602(nemá WiFi) za Huawei EchoLife HG520i. - HG520i jsem dostal od Outů k připojení na jiném místě a technik tam zprovoznil Wifi (drát jsem nepotřeboval, tak se ho asi ani nedotkl). Připojení jsem mezitím zrušil a modem mi zůstal. - Po přemístění modemu se WiFi chytlo ihned bez jakéhokoliv nastavování (stejný noťas), ale drát ne a nejede. - Nastavil jsem DNS podle instrukcí Volný a IP podle instrukcí Huawei a pořád nic. Zajímavé je, že pro WiFi jsem nemusel nastavovat nic - ani DNS, ani IP. Takže teď bych chtěl do HG520i připojit i stolní PC přes drát (aby moje těhotná žena mohla pohodlně pracovat), ale ani po několika hodinách procházení diskusí a po mnoha opakovaných pokusech o nastavení se mi drát nepodařilo rozchodit... (Návod na http://www.vimevic.cz/hardware/nastaveniipvista.php, instrukce na http://sluzby.volny.cz/navody-konfigurace/internet/udaje/, manuál k modemu a další a další nevedly k výsledku) Noťas i PC mají Vistu. Jsem laik (poslední techničtější informace a zkušenosti jsem měl s DOS 6.22)... Předem děkuji té dobré duši, která nám zachrání manželství a příjem :P Jako odměnu nabízím pozvání na dobré kafe, možná i brčko (snad mě nesmažou...), případně odměnu dle vlastní volby v podobné hodnotě. Prosím, pomozte! Je to pro nás opravdu důležité.

Eiji Wolf (3.1.2011 18:58:15)

Pardon, resend. Sypu si popel na hlavu.

Eiji Wolf (6.1.2011 00:24:02)

Tak už nic, po několika hodinách dalších neúspěšných pokusů jsem se vrátil ke starému AS602. Po několika hodinách jsem Huawei zapojil ze zvědavosti znovu - a ejhle, najednou jede jak WiFi, tak drát. Skutečně malý zázrak. Nebo že by to bylo tím posledním resetem, podpořeným "odpočinkem"?