Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Útlumové parametry linky vs. O2

Útlumové parametry linky vs. O2

Luboš (2.5.2011 22:01:03)

Zdravím, aktuálně mám u O2 připojení 8 Mbps. Chtěl jsem upgradovat, podle adsl.cz by mi mělo jít až 12 Mbps, pak O2 zašantročilo mou objednávku (doma ji mám od nich podepsanou!) a následně mi sdělili, že 8 Mbps je strop. Při druhém zavolání zase řekli, že 10 Mbps je strop. Od ústředny jsem podle výkresů získaných od O2 jen 550m. Modem udává DS Attenuation jen 11 dB, DS margin je pak 28 dB. S tím bych měl AFAIK mít 16 Mbps s přehledem. Jaký je na toto názor nějakého technika nebo někoho obecně zkušenějšího? Všude vidím lidi, co mají 6 nebo 8 Mbps s kurevsky horším útlumem a já mám s tak krásnými hodnotami mít to samé? Děkuji moc, Luboš

Roman (3.5.2011 06:46:59)

Zdravím, pokud máš Dn SNR 28db a Dn Att 11 db při nastaveném 8mbits, tak bych řekl, že bys měl mít maximum asi 14mbits, ale není to tak jednoduché, ideální by bylo mít číslo tvé přípojky a pak bych ti to mohl ověřit na 100%. Když budeš chtít, tak mi jej pošli do emailu rychlost.adsl@seznam.cz.

tomix (4.5.2011 08:15:46)

cau mohl bysi mi taky overit max dostupnost adsl zda se mi ze me taky telefonika taha za nos poslal jsem ti email s cislem pripojky 315....... diky