Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL (Dům - dílna) s modemem ZYXEL P660HN-T3A

ADSL (Dům - dílna) s modemem ZYXEL P660HN-T3A

Vlada (11.8.2011 14:43:19)

Dobrý den, chtěl bych sdílet ADSL internet a používat ho současně doma a v dílně (cca 3 km - přímá viditelnost ze střechy). Poraďte mi způsob připojení ADSL modemu Zyxel P660HN-T3A přes LAN port a doporučte mi externí antény s AP a Client Bridge vhodné k tomuto spoji. Mám dvě AP/Client Bridge antény Engenius EOC-2610, ale nějak mi to nefunguje. Po nastavení AP v režimu DHCP Client na straně ADSL (doma) a jeho připojení Lan portem mi spojení mezi anténami vypadne (nebo je strašně pomalé) a nelze se nalogovat zpět do konfigurační stránky antény ani na původní IP ani na adrese přidělené z ADSL modemu/routeru. Stejná situace je i na straně Client Bridge, který je rovněž v režimu DHCP client (IP přiděluje opět ADSL modem). Samozřejmě koncové PC a Nb jsou síťově konfigurovány na získání IP ze serveru DHCP (ADSL modem). K přenosu ADSL internetu tedy nedochází. Zkuste mi někdo zkušenější poradit jak to lze realizovat s tímto modemem a těmito anténami. Předpokládám, že routerování na anténě AP (doma) je vypnuto tím, že je v režimu získání IP z DHCP serveru. K dispozici mám ještě 2x StraightCore GWP-207ve, ale z časových důvodů jsem to na nich nezkoušel, stačí mi zatím tahle dokonalá rozcvička: Dům-střecha-reset AP - PC...3km dílna PC-Střecha-reset a tak dokola:-). Předem děkuji za konstruktivní odpověďi.Pokud možno co nejrychleji, vypověděl jsem službu providera s internetem na dílně, tak pokud to bude nebo nebude mít řešení ať můžu výpověď stáhnout zpět. .... THK

Roman (12.8.2011 15:02:49)

NanoStation by to mohla umět.