Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jak spojit poškozený telefonní kabel?

Jak spojit poškozený telefonní kabel?

Maweb (8.12.2011 16:10:22)

Dobrý den, obracím se na vás s prosbou o radu. Naše hravé štěňátko nám překousalo kabel vedoucí bytem k telefonní přípojce od linky O2 (ke krabičce, do které se zasouvá kabel od modemu a telefonu s koncovkou RJ-11). Je to na části mezi krabičkou a vstupem kabelu do bytu, takže nikde není možné nic rozpojit a vyměnit. Používané dvě žíly kabelu jsem tedy provizorně spojil "čokoládou", což mi ale připadá takové amatérské... Chtěl bych se proto zeptat, jestli toto spojení může mít nějaký zásadní vliv na kvalitu signálu nebo jestli to takto můžu nechat? Přívodní kabel mám vedený celým bytem až k místu s počítačem, kde je teprve ke krabičce připojený modem, takže se mi moc nechce vymýšlet jiné řešení, když zatím vše funguje, ale chci mít jistotu i do budoucna... Děkuji předem za odpovědi.

anonym (9.12.2011 06:53:58)

Spojení kabelu je potřeba proletovat cínovou pájkou s kalafunou(a pak dobře zaizolovat), jinak může v čokoládě vzniknout špatný spoj a časem může připojení vypadávat.

maweb (10.12.2011 16:07:09)

Děkuji za radu. Možná to radši celé předělám a krabičku se zásuvkou umístím někam před tu poškozenou část...