Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Na stejné lince Zyxel P-660 běhá Zyxel P-661 ne

Na stejné lince Zyxel P-660 běhá Zyxel P-661 ne

Tomáš (30.8.2012 20:59:09)

Několik let jsem na ADSL lince provozoval modem Zyxel P-660HW-T3, začal vytuovat (LAN strana), nahradil jsem ho Zyxel P-660HNU-F3. Nový modem běžel asi tak tři týdny. Pak se snížila rychlost a zvýšila cybovost, nkonec přestal navazovat DSL. Technik na místě prý naměřil dobré hodnoty vedení. 661 neběží, ale když spátky připojím 660 běží. Jsem cca 4,5 km od ústředny a do teď to běhalo na 3,4 Mb. Parametry kabelu jsou podle mě dost mizerný ... noise margin upstream: 23 db output power downstream: 17 db attenuation upstream: 24 db attainable rate upstream: 888 kbps SATN upstream: 24 db noise margin downstream: 7 db output power upstream: 12 db attenuation downstream: 40 db attainable rate downstream: 4240 kbps SATN downstream: 37 db Máte někdo nápad čím jiným, než odfláknutým vedením by to mohlo být? Jak to, že ale 660 běží a 661 ne? Navíc mi prodejce půjčil jinou 661, chová se úplně identicky (není schopná navázat DSL). A teď babo raď.

OSPF (30.8.2012 21:37:45)

No tady aspon vidis duvod, proc vetsina poskytovatelu garantuje funkcnost jenom na jina garantovanych zarizeni.

Tomáš (31.8.2012 11:28:54)

No díky za glosu, ale to se vracíme o několik století dřív. Právě proto existuje proces tvoření norem. Díky tomu můžu zašroubovat šroub od matice jiného výrobce. Nebo se dívat na televizi od šikmookýho, nebo z německa. Jako spotřebitel se nehodlám smířit s tím, že poskytovatel deklaruje shodu s nějakou normou a výrobce modemu také, ale nejede to. Nebo z jiného soudku, ještě jsem se nesetkal s tím, že by dvě zařízení deklarující třeba ModBus nebo ProfiBus spolu nejela (nebo je to velmi okrajový jev).

Tomáš (31.8.2012 15:56:40)

Tak mě byl navštívit technik, vytasil se svým modemem (byl to nějaký Zyxel ze současné nabídky kyslíku). Modemem naměřil odstup šumu cca 15 db a útlum 49 db. Takže linka je prý ok. Jestli se mi to nelíbí, tak může snížit rychlost linky. Nakone jsem vytáhl úplně nejstarší a úplně bez výbavy modem Zyxel 660RU-T3. Závěr? Nečekal bych, že jeden výrobce bude řešit tak drastickým způsobem rozdílně vstupní obvod. Posuďte sami: 661 nenaváže DSL 660HW-T3 naměřil 8 db odstup, 40 db útlum 660RU-T3 naměřil 17 db odstup a 34 db útlum 660HM-T3A namil 15 db a 49 db útlum (ten si přines technik) Snad moje peripetie můžou někomu pomoct. Budu používát na DSL ten 660RU bez výbavy a 661 použiju jenom jako routr a na Wifi - super co?

anonym (22.12.2012 20:07:02)

je docela možné, že jste byl přepojen v rámci nějaké redukce na jiný DSLAM či jiný typ karty se kterou si ten modem nesedne, zkusit ověřit aktuálnost verze firmware a popř. přehrát