Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Vyzkoušet ADSL modem

Vyzkoušet ADSL modem

Joe (24.5.2004 22:59:39)

Mám dotaz.Je možné, že bych si vypůjčil od kamaráde ,který už ADSL má, modem a vyzkoušel ho u sebe?Nebo je tato služba vázána na konkrétní číslo telefonu?Jde mě o to,že mám pro svoje tel.číslo volný DSLAM,cca 2 roky nové tel.vedení ale jsem 6-7 Km od ústředny a mám pocit ,že jsem někde četl o max. vzdálenosti kolem 5 Km.Poradí někdo?

Anonym (24.5.2004 23:19:01)

Dokud není ADSL zapnuté (připojené na straně ústředny) tak není co zkoušet. A to jestli to půjde řekne Telecom po objednání služby když udělá "technické šetření". Po zapnutí si klidně můžeš půjčit modem...

Joe (25.5.2004 15:46:49)

Aha.Jde mě o to ,že co s tím když si službu od nějakého providera objednám a pak Telekomáci zjistí,že to nejde.Já jen abych doma neměl samo.balíček jen tak na parádu.Nebo jsou tak rychlí,že to přijedou zjistit ještě dřív než bude balík doma.No měli by,ne?

Houmles (25.5.2004 07:29:50)

Telata musí připojit tvou linku na dslam, aby modem vůbec měl co dělat. Takže jak psal anonym medem ti nepomůže. Ale můžeš si to vyzkoušet třeba i na těchto stránkách v sekci ověřit a objednat.

Zajda (25.5.2004 18:50:22)

Ctyri duvody proc to nelze: 1)Nebude to fungovat jelikoz telekom vas nema pripojeneho na DSLAM. Tam pripoji jen ty zakazniky kteri maji sluzbu objednanou 2)Telecom zamítne veškeré žádosti nad 3km. Vzdalenost 6-7 je dost. Je tam vysoky utlum. A pak takove vedeni je uz hodne dobra antena pro rusive signaly. Nemyslim si ze by to fungovalo ani u 5km. To je teoreticke maximum. 3)Nelze pokud jste MO zakaznik. Pokud byste byl VO(cca.platba tak 12 000 mesicne za nejakou garantovanou linku) tak by teoreticky mohli nainstalovat repeater na nejvhodnejsi misto na vedeni(vetsinou rozvadece) a nainstalovat na ustrednu vlastni DSLAM. Pokud vam vede tech 7km pres pul dediny vzduchem tak na rovinu nemate sanci. 4)V rate adaptive modu modemu lze dosahnout max 5km. Ale stejnak DSLAMy telecomu tuto opsnu nemaji zapnutou nebot do hranice 3km neni treba(viz c.2).

Petr (26.5.2004 06:17:44)

Jo a těch 5 km je délka drátů a nikoli vzdálenost baráku ústředny od vlastního baráku. A to může být i o dost delší.

Zajda (26.5.2004 09:14:10)

Jasne ADSL neni bezdrat:) Pokud draty neco obchazi tak jo. Jinak taky muze byt kratsi kdyz je to po sloupech vzduchem. Jo a pozor pokud to komunistum tenkrat nevyslo na jednu ustrednu tak muzete byt na ustredne jine. Mate ji treba za bukem ale draty mohou vest pres pul mesta k jine ustredne.