Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL - Rozšíření sítě dvěma routery.

ADSL - Rozšíření sítě dvěma routery.

Lukáš (14.10.2014 23:44:10)

Zdravím, nejsem na PC úplný laik,ale ovládám spíše HW a SW, než sítě... Měl jsem ADSL internet od O2 , rodiče bydlí o dům dál a mají 2x rychlejší internet, proč mi jede výkon na polovic mi na O2 nikdo nevysvětlil, modemem to nebylo...tak jsem službu zrušil. Rodiče mají ADSL router Cisco Linksys WAG120N zapojený do pevné linky (adsl) - Z tohoto modemu jsem natáhl 45metrů dlouhý stíněný LAN kabel půdou k sobě. Já tu mam Huawei EchoLIfe HG520i píchl jsem do LAN1 kabel od rodičů. Nyní potřebuji poradit jak správně nastavit modemy.. U rodičů jsou nyní připojeny tři počítače, dva se mohou připojit přes wifi a jeden přes lan... (Jinak lan jsou natažené ke všem) Já mam doma Hlavní notebook, jeden co občas použije přítelkyně a sem-tam využiji funkce v TV,ale není potřeba. NUTNO DODAT, ŽE MAM MODEMY TÉMĚŘ V TOVÁRNÍM NASTAVENÍ, JEN WIFI ZAPLÉ Mam tedy hlavně dotaz, zda lze tyto přístroje takto zkombinovat a nebyl problém s kompatibilitou. Tři dny jsem je měl přes tovární nastavení přes lan porty, ale po půldenním výpadku proudu jsem měl s Cisco problém vůbec se spojit (pomohlo až instalační CD) Aktuální problém je ten, že při zapojení do mého modemu a zapínání jednotlivých PC nahlásí některé počítače chybu (vykřičník u ikonky sítě) a lze se připojit jen do nastavení modemu. Jen chci ještě říct, že ze svého PC přes wifi připojeného do Huawei se nepřipojím do Huawei setup webu. Program cisco network magic mi v mapě ukáže veškeré připojené počítače a ve středu sítě hlásí jen modem Cisco. Děkuji za rady jak postupovat, moc jsem to rozepsal... ale každý se chytne něčeho jiného. Určitě to buď nejde, nebo jen adresy...

RP (25.10.2014 21:03:41)

nějaké návody najdeš v diskuzích na téma HUAWEI jako switch, základem je změnit jeho IP adresu tak aby v rozsahu IP adres nadřazeného zařízení, ale někdy můžou nastat komplikace kompatibility obou zařízení, pokud se chceš vyhnout možným problémům, kup si normalní čtyřportovej router s WiFi,např. TP-LINK TL-WR841N, kabel od modemu rodičů zapojíš do vstupního WAN portu a v podstatě pokud jede nadřazené zařízení v DHCP režimu, tak nic kromě nastavení WiFi neřešíš

Lukáš (3.11.2014 23:30:51)

Díky kouknu na to, teď to teda mam udělaný tak, že LAN mam píchnutý do notebooku v obýváku a z něj to posílám přes sdílení sítě wifinou do druhého notebooku, problem mam však s HDD My Book a mobilním telefonem.... TV nepotřebuji napojovat, tam stáhnu FW jednou za měsíc... Musím na to kouknout...

Radek (5.11.2014 13:09:25)

To není vhodné řešení. Soustřeď se nejspíš na pořízení vlastního routeru. Pak si budeš svou vlastní síť řídit sám.

Radek (5.11.2014 13:07:33)

Jestli se nepletu (jak říká Sam Hawkins) tak na jedné ADSL lince nelze zapojit více modemů. Nelze navázat najednou více PPPoE spojení. Z toho bys měl vycházet. Takže jeden modem nebo zkrátka jedno zařízení (Cisco u rodičů)naváže spojení a potom je otázka, jak to spojení předáváš dál ...... Buď budeš všechno obsluhovat tím Ciscem (pokud to umí)a domů si dáš jen switch a WiFi AP, nebo si budeš muset pořídit nějaký vlastní router a ten dáš místo "Churavej"

Jirla (14.11.2014 16:56:12)

Zdravím, jde to velice jednoduše, jen upravíš nastavení druhého modemu (ten co je u tebe). Než zapojíš kabel od rodičů do tvého modemu, nejprve se připoj ty se svým PC ke svému modemu. Pokud je všechno v základním nastavení, tak by jsi měl dostat IP 10.0.0.1. Připojíš se na tvůj modem (10.0.0.138) a nastavíš wi-fi. Pak vypneš DHCP server. Uložíš nastavení modemu a pak modem vypni od napájení. Teď připojíš do LAN1 kabel od rodičů. Zapni modem a můžeš se připojit buď kabelem nebo wi-fi k tvému modemu. Pokud se ti vše podařilo správně, dostaneš IP z rozsahu 192.168.x.x který dává router u rodičů a vše by mělo chodit. Jirka