Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastavení Asus 6310 s novým firmware

Nastavení Asus 6310 s novým firmware

BigHugo (28.5.2004 12:25:35)

Mám Asus s novým firmwarem(níže zmiňovaný TEImage) a nevím, jak povypínat featurky toho modemu(NAT apod.).Jde mi o známý problém zatuhnutí při otevření více(>175?) connections.Dělá to velké problémy např.ve Vietcongu.Četl jsem starší příspěvky,ale pořád nevím jak na to.Nemáte někdo nějaký stručný a srozumitelný postup?Díky.

Luda (29.5.2004 23:04:00)

Kde jsi zehnal novy firmware? Mne to blbne jiz nad 100 connections.

BigHugo (31.5.2004 00:23:19)

Tak už i to nastavení jsem asi rozchodil metodou pokusu a omylu - přes ZIPB, vypnutí NATu a úplný otevření IPfiltru. Zatím to zkouším. Jinak sehnat firmware není tak úplně jednoduchý, jestli chceš, můžu ho poslat.

Anonym (3.6.2004 18:53:04)

hele jak si rozjel ten zipb ... no proste aby mela sitovka ipcko modeme atd. ?

Bart (4.6.2004 08:58:21)

JJ, to by me taky zajimalo.Kdysi jsem tu od jednoho borce cetl jak nastavit tendle ASUS aby fungovalo DC++ a bylo to fakt jak pro blby :-) Tusim ze se menoval Joe? Kdyby nekdo mel navod jak to udelat pro tento pripad, jiste by to mnoho users uvitalo.

Unable (6.6.2004 15:43:47)

autor: JOE napsáno: 18. prosince 2003 v 16:55 Když vypneš NAT, musíš si veřejnou IP nastavit na svém síťovém rozhraní + Gateway + DNS (na síťové kartě svého PC).Při zapnutém NATu jej musíš nastavit. Nemám Asus po ruce, ale tuším že je to LAN Settings, NAT, uprostřed je takové výběrové políčko, tam zvol prostřední možnost. Otevře se nové okno, zvol ADD, nahoře BIMAP, local IP je IP kterou ti přidělil modem v režimu DHCP serveru (asi 10.0.0.1).Do global IP napiš 0.0.0.0 nebo tvou pevnou IP adresu přidělenou providerem. Potvrdit Submit, pak přejít na Adminin kartu a commit & reboot a dát commit, čímž se to trvale uloží do paměti Asusu. Jinak by se to po restartu ztratilo. Pak si ještě najdi kartu kde je IP Filter a zvol si none (že by první levé okénko?). Tím se trochu více otevřeš světu a možná že půjde i to DC++. Pokud se opravdu bezpečnosti nic nebojíš, pošli mi tvou veřejnou IP, nastavím ti to na dálku.

Painkiller (7.6.2004 20:58:11)

Tohle by podle technika z Joyce ČR vyřešit tuhnutí Asusu (bez záruky, a na vlastní nebezpečí :) Pokud se dostanete do Telnetu (Start - Spustit - napisete Telnet - Enter). Pripojite aplikaci na IP routeru. Nasledne zadate prihlasovaci udaje pro vstup ke konfiguraci (adsl/adsl1234). Po uspesnem prihlaseni se vam objevi kurzor pred $. Pak napisete "$modify nbsize maxipsess 510" . Melo by se objevit hlaseni "Set done". Nastaveni ulozite prikazem "$commit".

Nanami (7.6.2004 23:44:49)

hmm to vypada mozna i funkce otazka je jak moc bude 510 stacit

joystick (8.6.2004 15:35:05)

a co to ma vlastne udelat?nejde to nastavit taky pres web rozhrani?

Nanami (8.6.2004 19:01:31)

nejde, ma to zvecit pocet sesions pro nat nejspis

joystick (9.6.2004 08:04:20)

a funguje to?projevuje se to nejak pozitivne?Nevite nekdo jestli uz vysel oficialne ten neoficialni firmware na asuse?firma joyce se chova mirne receno podivne. Ja jsem s tim asusem spokojeny,dost ho vytezuju a zadny problem,az na vypadky telecomu ( vcera rano cely server pro prahu 10 ).Myslim,ze problem neni v asusu,ale v jeho spravnem nastaveni a to,jak se zda nikdo poradne nevi,ani joyce.Neni spravne vsechno hazet na asuse...ja bych rekl,ze to taky telecom nema jeste dotazeny a buh vi,co pousti do linky....

Nanami (9.6.2004 12:00:01)

no nejsem zas takova lama neumet nastavit modem snad, vono teda jako parametry nat tam sou celkem "bžů" (: a ani v tom manalo nejsou moc popsany, strejna tak nastavani toho bridgingu je tam celkem mimo. No s projevilo se to tak ze to uz 2 dny nespadlo, ale este sem nic nezkousel Nmapnout zatim teda

BigHugo (9.6.2004 19:28:09)

Tak tohle byla zatím nejlepší rada, kterou jsem čet. Díky za ni, fakt mi to vyřešilo můj problém(aspoň zatím v to doufám-ještě to nemám moc důkladně ozkoušený, ale zatím dobrý:-)))).

BigHugo (4.6.2004 09:51:32)

Jsem nasr****! Dostat na síťovku IP modemu se mi sice podařilo, nicméně jsem úplně neodstranil to vytuhnutí při více connections...jako by to jelo pořád pod NATem(i když je disable). Zatím to humpolácky obcházím snížením timeoutu, ale není to ideální. A ten návod na nastavení se mi zas tak úplně lamerskej nezdá - aspoň já jsem to podle něj nezvládl. Je fakt že podrobnej návod by bodl. P.S. V Telepointu při reklamaci ASUSe mi bylo řečeno, že se na jejich(telekoumáckých) stránkách co nevidět má objevit nový firmware, který má řešit tyhle problémy...tak jsem zvědavej.

Nanami (4.6.2004 16:54:41)

jo chyby byla ze sem se dival na ip modemu a nasnazil se to pripojit od sebe pres vpn, smozrejme ze modem ma byt furt 10.0.0.138, hmz fligna byla asi ze se tam dalo defult route a pak az bridge, no zkusim to este udelat jednou snad si to pamatuju dobre _x

purporte[X] (3.6.2004 10:18:03)

Pokud se nemylim, tak tady je to co hledate: http://purportex.nomi.cz/tmp/adsl/FW_138030917a6.1.zip

ivan (8.6.2004 17:01:22)

Nahrálse nová firmvare.Jelo to super dva dny.Pak chtěl kolega vidět jak si udělá update a tak se mu to ukazoval.Zrovna když vyla akce upristřed přerušil se proud v síti a nedokončila se akce.Modém už nebyl funkční.Blikalo všechno.Dnes sem ho bylvyměnit za alcatel s doplatkem do ceny alcatelu 510.Alcatel blbne taky.zatím co asus s novým firmvarem jelsuper alcatel zase přerušuje spojení a hraní online her.

Anonym (8.6.2004 19:35:16)

Pravděpodobně blbne uživatel. Máš USB rejnoka nebo Speedtouch pro?