Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Podivne kolisani rychlosti

Podivne kolisani rychlosti

Keddie (29.5.2004 16:31:49)

Chtel jsem se zpetat - stava se vam take nekomu, ze pokud stahujete/uploadujete neco vetsiho, ze zpocatku vam to jede rychle a po kratke chvili to klesne a "ustali se to" na cca 0-3 kB/s? A pokud to zrusite a spuste znova, tak se ta situace opakuje? Proste stava se mi temer neustale, ze pokud stahuji neco vetsiho (staci nekolik malo MB) tak po chvili, kdy to jede velmi rychle to behem mziku klesne na temer nulovou rychlost. Ve chvili kdy to zrusim a hned zase spustim, tak se situace opakuje. U downloadu to neni problem, ale u uploadu je to pro me bohuzel extreme velky problem. Je to "feature" ADSL nebo je nekde neco spatne a mam zkusit otravovat sveho ISP? Pripadne je mozne, ze pomuze nejaka zmena nastaveni (byt donedavna to bylo OK? (Ano vim, ze to primo laka vsechny kritiky, ale to si prosim nechte od cesty, dekuji.)

kix (29.5.2004 23:27:09)

ne. Nic takového nepozoruji.

Keddie (30.5.2004 10:04:38)

Tak to jsi stastny clovek :o). Ja jsem z toho trochu nakrknuty, protoze diky tomu, ze na zacatku prenosu to chvili jede "normalne" na vsech mericich dosahuji slusnych vysledku. Bohuzel ve chvili kdy to potrebuji na delsi dobu to jde do ... pryc :o). Ach jo.

Adin (30.5.2004 11:26:30)

Nevim jakeho mate ISP, ale jestli to nahodou nedela vychytavka zvana FUP. Kazdopadne normalni to neni.

Keddie (31.5.2004 20:02:06)

Vzhledem k tomu, ze mam normalne pocitana data a ne "nolimit", tak zadnou FUP neocekavam - co si prenesu, to si taky zaplatim (navic zatim nejsem ani v polovine meho mesicniho limitu, ktery mam "v cene"). A nemate prosim nekdo nejaky tip, kde muzu zkusit hledat problem?

Anonym (1.6.2004 08:33:30)

JAKYHO MAS ISP !!! Kdyz chces pomoct tak napis co nejvic udaju !

Keddie (1.6.2004 10:54:05)

OK, Pemac (nyni divize SkyNetu :o).

Anonym (1.6.2004 13:47:37)

Kolik presne stahujes ?

Keddie (1.6.2004 15:14:46)

Co myslis? Objem dat celkove? Objem dat denne? Prumernou rychlost? Rychlost na zacatku ci pri tom kdyz to poklesne? Nebo u jak velkych objemu dat se to stava? :o))

Anonym (2.6.2004 09:34:39)

Vsechno, co pises + jeste co to je a odkud to tahas, muzu to pak taky zkusit a uvidi se.

Keddie (2.6.2004 10:23:30)

He he he :o). Me to dela v podstate u temer u vsech souboru nad cca nejake 4 MB (nekdy i u tech kratsich) - ale to jsem psal jiz na zacatku. Na umisteni souboru nezalezi - ten problem se neprojevuje u par konkretnich serveru ale v podstate u vsech. Takze staci vybrat soubor ktery tomuto kriteriu vyhovuje a muzes to zkusit ;o). Jinak celkove prenosy mam mesicne cca kolem 4-5 GB, coz je myslim vcelku v norme, denne se to lisi, ale da se rict, ze to teoreticky prumer je cca 150 MB denne (proste nekdy 40 nekdy 250 - podle situace). Ryshlost jsem psal taky - proste na zacatku to chvili jede na "maximum" (tedy cca kolem 75-110 kB na 1024/256), ale pak to klesne na 0-3 kB a nejak se to nehodla rozjet a casto to spadne. Pokud to zastavim a pustim znova (navazu) tak se to zase rozjede naplno a po chvili spadne. To same u uploadu (jenze tam je prave kriticky problem s navazanim :o) - a to je to proc me tahle situace trapi). Staci takhle? ;o)