Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Promapovani PPTP

Promapovani PPTP

Smejdam (14.6.2004 10:29:11)

Dobry den, mam problem s promapovanim PPTP do vnitrni site. Mam modem Lucent CellPipe 22A-BX na nem jsem si nastavil promapovani TCP pot 1723 s cilem na lokalni masine. Kdyz se pokousim o vytvoreni tunelu modem rozsviti diodu alarm a kousne se. Nepomuze nic jen vypnou a znovu ho zapnout. Nevite prosim nekdo co s tim? Dekuji

Nargon (14.6.2004 13:51:14)

A umi ten modem vlastne PPTP?

SmejdaM (14.6.2004 16:28:33)

No podle meho ho umet nemusi staci kdyz "propusti" PPTP dovnitr site, mam tam nastaveno i promapovani ssh a to funguje perfekne.....

Jindra (22.6.2004 20:31:45)

Ahoj, neco podobneho mi to dela, kdyz mam modem v konfiguraci NAT 1:1 nebo NAT 1:n ä pustim softklienta na voip stazeneho ze stranek www.softphone.cz. LEDka se take rozsviti a modem totalne vythuhne. Nevite co s tim ?? diky

Anonym (22.6.2004 21:54:08)

Skus jinej soft

ViR (23.6.2004 00:37:28)

S X-lite klientem a SoftPhone mám stejný problém u CellPipe 22A-FX CZ. Utěšoval jsem se, že to bude kusem modemu a že ho vyměním. Jak se zdá, jde o bug ve firmware modemu, protože tak snadno shodit modem by neměl dokázat žádný soft spuštěný na PC připojeném v síti. Co zkusit technickou podporu Lucentu? Já jim budou určitě volat či mailovat, ale když nás bude víc, třeba budou ochotnější něco řešit. (Dnes jsem už s tímhle prudil HelpDesk ČRa, pravili, že to otestují a kdyžtak budou Lucent také děsit :-)))

Smejdam (23.6.2004 16:15:50)

No u Lucentu jsem to uz pokousel, rekli mi ze bych si mel zavolat na Telecom jelikoz je to stejne dodavka pro ne. Nic mene se mi z Lucentu ozval technik, chvili jsme si povidali a nic nevyresili :). Volal jsem i na telecom a tam mi rekli, ze modem nepropousti protokol GRE, ktery je treba na PPTP. Me osobne se to zda divne je to asi opravdu v prekladu (NATu). Nemate nekdo nejaky poradny manual k komu modemu?

ViR (24.6.2004 02:29:40)

Tak IP telefonie od SoftPhone ( i od FWD) s PC klientem "X-lite" už mi s modemem Lucent CellPipe 22A-FX chodí, ale za cenu vypnutí NATu. Inspirovala mne debata o "ZIPB" u Asusu zde: https://www.dsl.cz/index.php?akce=2&vlakno=24633&i=1088036174. Postupoval jsem podle příspěvku autora "lefti" a vyšlo to. Výsledkem je veřejná IP na síťovce PC. Špatně fungující NAT v CellPipe by neměl být problém nahradit samostaným routerem, např. SMC Barricade 7400 ABR či VBR. Ty jsou levné, dostupné a mám s nimi celkem dobré zkušenosti. (Nabízí je myslím zrovna třeba SoftPhone).