Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Plná funkčnost bude obnovena v nejbližších dnech. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nastaveni ADSL

Nastaveni ADSL

Radek Stastny (30.4.2003 11:45:09)

Mam takovy problem - potrebuju docasne nastavit wokna tak aby na nich fungovalo ADSL pripojeni (ktere je rozchozene). A nevim jakou sluzbu nebo jak obecne rozchodit PPPoE ve WIN98. Dekuji.

Vráana (1.5.2003 12:16:38)

Instalace ve Windows 95/98/ME Požadavky Síťová karta Ethernet 10Base-T. Zapojení modemu K vypnutému modemu připojte napájecí zdroj. Telefonním kabelem propojte zásuvku LINE modemu se zásuvkou vaší telefonní (ADSL) linky. Přímým datovým kabelem propojte zásuvku 10BASE-T v modemu se síťovou kartou v počítači. Zapněte počítač i modem. Instalace Otevřete dialogové okno s konfigurací Sítě (Start - Nastavení - Ovládací panely - Síť). V seznamu vyberte TCP/IP protokol s navázanou síťovou kartou (např. TCP/IP -> 3Com EtherLink III) a zvolte tlačítko "Vlastnosti". Na záložce "IP adresy" vyplňte tyto údaje: IP adresa: 10.0.0.120 Maska podsítě: 255.0.0.0 a stiskněte OK Správnost konfigurace a spojení můžete v Příkazovém řádku ověřit příkazem: ping 10.0.0.138 Měla by se objevit odezva v ms. Pokud se objeví hlášení "Request time out", zkontrolujte znovu kabely a nastavení IP adresy. Vytvořte nové Telefonické připojení (Tento počítač - Telefonické připojení sítě - Vytvořit nové připojení). Do volného řádku napište název Telefonického připojení (např. "ADSL") a vyberte zařízení: Microsoft VPN adapter 1). Zadejte IP adresu VPN serveru: 10.0.0.138 V okně Telefonického připojení se objeví nová ikona se zadaným názvem. Pro připojení na Internet stačí tuto ikonu otevřít, vyplnit Jméno, Heslo a připojit se. 1) Pokud v seznamu není uveden tento adaptér, je nutné ho doinstalovat: Ve Windows 98/ME je potřeba v Ovládacích panelech otevřít položku "Přidat nebo odebrat programy", zvolit položku "Komunikace", Podrobnosti, vybrat "Virtuální privátní síť (VPN)" a potvrdit OK. Ve Windows 95 je potřeba doistalovat podporu pro "Microsoft VPN Adapter", který je obsažen v "Microsoft Dial-up Networking 1.3". Je obsažen na tomto CD nebo na Internetu: http://www.microsoft.com/windows95/downloads/. Microsoft VPN Adapter Windows 95 (CZ) Windows 95 (EN)

Anonym (29.9.2005 09:57:54)

Hmmmm