Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > 6310EV a WWW server

6310EV a WWW server

Cr (20.7.2004 15:40:11)

Dobrý den, potřebuju nastavit modem Asus 6310EV tak, aby se po zadání IP adresy přiřazené poskytovatelem nezobrazilo okno pro authorizaci do webového rozhraní Vikingu, ale www server na počítači, kam je modem zapojen. Díky

Jeff (20.7.2004 21:24:36)

Tento dotaz tady nedávno (někdy v květnu, červnu) padl, v odpovědi jsem popsal možnosti, ale teď se mi to nechce hledat a vyhledávání ve fóru na serveru nějak zmizelo. Zkuste se tedy podívat do historie fóra, snad to najdete. Když ne, dejte vědět, pokusím se vám odpovědět znovu...

Jeff (20.7.2004 21:25:27)

heh, tak jsem to našel: https://www.dsl.cz/index.php?akce=2&vlakno=24942&i=1088147114

sutech (21.7.2004 01:42:11)

to jsi nasel za minutu ??? no toto .... :-)

Jeff (21.7.2004 16:06:39)

Vzpomněl jsem si o čem jsem psal a pak mi pomohl GOOGLE :-)

Cr (8.8.2004 20:09:09)

Díky, ale nějak to není ono. Můj problém spočívá v tom, že pokud někdo z Internetu (třeba kamarád na druhé straně republiky) zadá IP adresu přiřazenou poskytovatelem, objeví se přihlašovací okno Viking. Svůj problém jsem zatím řešil tak, že jsem ve firewallu WinXP nastavil číslo interního portu 80 (na němž běží HTTP server) a externí port nastavil na 81, modem to pustil, takže stačilo zadat http://mojeip:81/ a rázem bylo vymalováno. Teď už ale nemohu takto problém řešit a potřebuju, aby stačilo zadat http://mojeip/ a hotovo, aby se tam nezobrazil Viking. Hledal jsem někde v nastavení modemu, jestli by nebylo možno změnit port pro webové rozhraní modemu, nebo přesměrovat daný port a modem přeskočit, ale nic takového jsem nenašel (a možná přehlídnul).

Nargon (8.8.2004 21:58:37)

Skus pouzit NAT (ten co je v modemu) a prichozi pozadavek na port 80 u jakekoli IP adresy presmerovat na port 80 na tvuj PC na vnitrni siti. To by teoreticky melo stacit a ten modem by to melo "preskocit"

Jeff (8.8.2004 22:34:13)

Souhlasim, mohlo by to jít. Je to zálkadní předpoklad, aby to fungovalo, a bylo to obsaženo i v mém příspěvku v předešlém vlákně... Vím, že se nejedná o stejný problém, ale v tom příspěvku jsem popsal celé řešení problému, které, by mělo fungovat i na tento... Jinak, ten port webového rozhraní modemu změnit lze. Já mám tedy modem Lucent, ale ten běží na stejném chipsetu jako Asus, tak doufám, že to tam budeš mít taky... Záložka Admin, Port Settings

Cr (9.8.2004 16:15:47)

Děkuju za rady. NAT nepoužívám, modem funguje v ZIPB (díky tomuto foru), takže si užívám Internetu po půl roce utrpení. Ale díky, nenapadlo mne, že pokud změním hodnotu v port settings, modem se šoupne právě na ni (poněvadž port 80 tam je nastaven stejně napevno). Takže děkuju ještě jednou, problém je vyřešen, na portu 80 už modem nesedí a nechává tudy protékat HTTP server.

Jeff (9.8.2004 23:06:31)

Toho ZIPB bych se ale raději vyhnul, pokud za modemem není nějaký kvalitní a dobře nastavený firewall. Z hlediska bezpečnosti to moc dobré není. Pokud chcete ten ZIPB používat, pak určitě zkuste trochu nastavit firewall integrovaný v modemu a také si nainstalujte nějaký softwareový firewall na počítač - třeba Kerio, je to zadarmno a účinné.