Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Veřejná ip

Veřejná ip

Hugo (21.7.2004 21:37:32)

Má ADSL veřejně viditelnou ip?, slyšel jsem, že to má každý operátor jinak. Na to navazuje, jestli třeba můžu být s ADSL v active módu na DC apod. Jaké s tím máte zkušenosti.

Nargon (21.7.2004 23:14:45)

Kazda adsl pripojka ma vlastni verejnou IP(uz od telecomu), vetsinou dynamickou (za priplatek statickou). Ta dynamicka se meni asi jednou za 3 mesice. Pokud nejakej ISP neni svine tak ti tu verejnou IP necha (zatim jsem tu nevidel zadnej problem s tim ze by ti isp verejnou IP sebral). Pokud bys mel tu svoji pripojku sdilenou s dalsima PC na siti, treba i u sebe doma tak v active modu by mohl byt teoreticky pouze jeden. Jestli se ti podari rozbehnout DC v active modu nebo ne dost zalezi na nastaveni modemu a firewallu v nem. Pokud bude nejaky problem rozbehnout DC v active modu tak doporucuji jednoduche nastaveni: vypnout firewall na modemu, vypnout NAT na modemu(nebo spise presmerovat veskerou prichozi komunikaci na PC) a poridit si firewall softwerovej (kerio verze 4.x). Tim ze nastavite aby veskera komunikace z internetu smerovala na PC si usetrite problemy, pokud budete chtit si doma zridit webovy server, zakladat servery pro hry, atp.

Hugo (22.7.2004 20:17:48)

Diky za info, urcite se mi bude casem hodit.

Marek (23.7.2004 14:09:36)

Pro aktivni DC staci nastavit NAT i Firewall, aby propoustely nejaky port, napr. 1546, na konkretni IP adresu uvnitr LAN. Pak si v DC nastavis verejnou IP adresu a pevny port, na kterem to ma fungovat. Stejne tak muzes nastavit jiny port, napr. 1432, na konkretni druhou adresu a tak muzes mit vice aktivne pripojenych pocitacu.

Nargon (23.7.2004 15:26:21)

Ano to je take mozne, jen nektere modemy se ne zrovna jednoduse konfiguruji a kazdy to nezvladne, ale takove Kerio verze 4.x ktere je jeste cesky se uzivatele zepta zda chce povolit DC pristupovat na internet ci nikoli a zvladne to kazdej.

Marek (23.7.2004 15:37:02)

Ale to neresi situaci, kdyz na DC++ chce pristupovat vice uzivatelu z LAN soucasne

Nargon (23.7.2004 18:14:54)

Jedine ze bude jeden v active modu a zbytek v pasive. Jinak mas pravdu.

Jirka (24.7.2004 08:25:21)

Jde to. Jednoduše se otevře těch portů více a každý se bude směrovat na jiný komp. Já třeba to tak mám a funguje to sqěle.

Marek (24.7.2004 14:58:28)

To je prave to co jsem psal ja na zacatku ;-)