Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Konfigurace firewallu (IP Filter) na CellPipe 22A

Konfigurace firewallu (IP Filter) na CellPipe 22A

C.Piper (22.7.2004 18:13:38)

pokusil jsem se o jednoduchy uvodni navod na konfiguraci firewallu IP Filter na Lucent Cellpipe modemu. Mozna bude uzitecny i pro uzivatele ASUSe (dejte pripadne vedet). Tesim se na korekce a pripominky. C.Piper http://cellpipe.wz.cz/

Jeff (22.7.2004 22:02:40)

Gratujuji k tomuto kroku, snad to někomu pomůže...

sutech (24.7.2004 16:40:20)

Takže nutno podotknout že tento kvalitní modem je hodně složité nastavit a za to aby to jelo jsem vyhodil značný obnos do koše ... Ale jsou mezi námi i tací VELCÍ lidi co my pomohly !!! V podstatě byl jediný a to sir Jeff !!!! Velké díky mu !!! Díky němu nemám už žádné problémy a jsem spokojeným zákazníkem telecomu i Cell pipe . avšak díky i tobě PIPERE všichni dálší to ted budou mít zase kapánek snžší ...Líbí se mě chlapy vaše práce jste oba mooc skvělý !!!!!!

ViR (25.7.2004 00:36:57)

Já jsem s CellPipe 22A - FX spokojený jen podmíněně :-(. Jelikož jsem si po tomto modemu dovolil chtít, aby bylo možné přes něj provozovat VoIP se standardním protokolem SIP, a jelikož on má zmršenou podporu tohoto protokolu v NATu tak, že modem vždy vytuhne, bylo nutné přejít do režimu ZIPB, tedy vypnout NAT, firewall atd. aby tohle fungovalo. Trochu mne to zklamalo. Modem s routerem si jaksi člověk obvykle pořizuje proto, aby ten router používal. Takhle to je poloslužba. (Stejný problém je i u Siemensů a ASUSů, které mají shodný chipset. SpeedTouch od Alcatelu naproti tomu jede bez problémů.)

C.Piper (26.7.2004 14:59:47)

Vydržte. Mám přislíbený load(firmware), který vámi zmiňované problémy s podporou SIP údajně řeší. Jakmile jej obdržím vše otestuji a budu se tomu podrobněji věnovat. Hold je to stroj jako každý jiný a navíc i firmware je "jen" software - však to znáte od jiných kousků software od výrobců méně či více, pozitivně či negativně zvučných jmen. ;-) http://cellpipe.wz.cz/

Licho (28.7.2004 17:05:54)

Modem dokaze pracovat naraz v rezimu ZIPB a zaroven mit NAT, cili napr. jeden pocitac jede jako pres bridge a dalsi jsou obsluhovane prostrednictvim natu. Pokud potrebujete VoIP pouze na 1 stroji pak by to tak urcite slo.