Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > pomoste mi s výběrem hw prosím

pomoste mi s výběrem hw prosím

nezkušený (1.8.2004 00:35:06)

chtěl bych si pořídit adls od nextry 512/128 3Gb.počítač mám asi 15m od telefonu.co všechno potřebuju koupit abv y mě adsl funkovalo??co je to ten router a na co je budu ho potřebovat??mam si koupit usb modem nebo ethernet??Prosím POMOC

Jeff (1.8.2004 10:56:47)

Pokud jsi seš jist, že nebudeš v brzké budoucnosti chtít připojit další počítač, tak ti stačí USB modem. Ale jinak (avšak i pro případ jednoho počítače) bych doporučoval ethernetový modem. Je to univerzálnější, spolehlivé, platformě nezávislé řešení, nepotřebuješ ovladače. Při USB modem žádný další hardware do počítače nepotřebuješ. Pro ethernetový modem je nutná síťová karta v počítači. Pro oba modemy potřebuješ splitter, ale ten často bývá součástí balení modemu. Rozhodneš-li se pro ethernetový modem, tu vzdálenost můžeš řešit dvěma způsoby - buď 15 m dlouhý UTP kabel - ten s RJ-45 konektory (mají 8 kontaktů), to pak budeš mít modem u telefonu a k PC ti povede jen kabel. Druhá možnost je 15 metrů dlouhý kabel mezi modemem a splitterem, ale ten nemá standardizované konektory, takže u každého modemu může být jiný. Modem pak bude u počítače. Pro USB modem je možná jen druhá varianta. Také je možné přitáhnout linku až k počítači, stačí na to kabel s RJ-11 konektory (ty mají 4 kontakty, nekdy jsou osazené jen dva prostřední). Pak se dá telefon dát k počítači, nebo pomocí stajného kabelu natáhnout linku ze splitteru zpět na původní místo. Router je u ethernetového modemu nutný ke sdílení netu mezi více počítači, modem s routerem také většinou obsahuje Firewall, což je bezpečnostní prostředek, používá NAT, což také zlepšuje bezpečnost, ale někdy to přináší problémy. Většina ethernetových modemů router má. Já bych doporučoval koupit si ethernetový modem s routerem.

nezkušený (1.8.2004 12:23:34)

Moc děkuju mohli byste mi ještě nějaký ethrtnetový/usb modem.Ten Splitter jak jsem to pochopil je telefoní zásuvka,nebo co???

Nargon (1.8.2004 12:27:50)

ten spliter je zarizeni, ktere rozdeli vedeni a odstrani ruseni telefonu, ktere muze vzniknout pri provozu adsl. Jinak to funguje jako rozbocka.

Jeff (1.8.2004 14:12:20)

Ještě bych doplnil, že je to taková malá krabička, asi tak 1,5 násobně zvětšená krabička od zápalek, nemuš se bát "kam s ním"...

Anonym (1.8.2004 18:33:43)

a jaký ten modem at už usb nebo ethernet????

Anonym (1.8.2004 18:58:23)

Já bych doporučil SMC Broadband router s ADSL modemem, 4x 10/100 LAN, SMC7204BRB....je za 2087 Kč. Ale nevím, jestli je jeho součástí i splitter. Na cybexu mají splitter za 150 Kč.

Jeff (1.8.2004 20:49:32)

Obávám se, že součístí SMC modemů splitter není a také proto se prodává přímo od SMC zvášť. 150 Kč je však dost málo, takže se to vyplatí. Tento modem osobně neznám, ale uvažoval jsem o jeho variantě s WiFi a zdá se být opravdu dobrý. Jinak rozšířený a podle reakcí uživatelů bezproblémový je ethernetový Alcatel Speed Touch 510i, rosšířené jsou také Lucenty a ASUSy (ethernetové), ale u nich může dojít k zaplnění NAT tabulky, takže uvažovat se o nich dá, ale je-li jiná, srovnatelná možnost, tak bych se jim raději vyhnul (sám mám Lucent a bez problémů, ale...).

Anonym (2.8.2004 00:43:20)

nemáš zkušenosti s ZyXEL Prestige 650R-33. Jak je je to s tím samoinstalačním balíčkem je v tom zahrnut i ten aktivační poplatek nebo je to jen modem z kabeláží???Protože jestli je to dohromady tak si koupím samoins. balík za 1999bez Dph!!!! Děkuju za odpověd. Jo a jak je na tom nextra nemá nějaké zásadní něšvary??

Jeff (2.8.2004 17:12:11)

Obávám se, že u Nextry zřízení v ceně balíčku není, ale s jistotou to nevím. Já s tim modemem zkušenosti nemám, ale zkus se podívat po diskusi, je celkem známý. Třeba ti ještě někdo odpoví. Nextra už snad žádné zásadní nešvary nemá, problémy s přetížením již snad všude ustali, poslední zůstává GTS. Pokud se i jim podaří vyladit FUP, budou na tom asi všichni stejně...

B (5.8.2004 16:17:07)

Zřizovací poplatek součástí samoinstalačního balíčku není, jinak by to bylo uvedeno v ceníku atd.