Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Zyxel 650R je DNS forwarder

Zyxel 650R je DNS forwarder

Arteee (24.8.2004 13:26:01)

Je mozne ze DHCP server vam i releasne adresy DNS serveru ... pokud s tímhle modeme donstanu od ISP IP adresu dostanu možna i IP DNS(nevim jak je zjistit.. pokud to lze rád se dozvím jak) serverů... Co pak mám nastavovat v lokální sití za DNS server.. ten modem?

Michal (24.8.2004 14:30:29)

Ano, mne prideluje pres DHCP modem DNS adresy pocitacum a ten je pak forwarduje na DNS Contactelu. Resp. jako DNS je nastavena IP adresa modemu. To znamena, ze nemusim vubec resit, jake adresy provider pouziva. Ale klidne muzes natvrdo nastavit do pocitace i adresy DNS serveru tveho poskytovatele. Vysledek bude stejny.

Arteee (24.8.2004 17:53:13)

Diky ... pokud jsem pouzival prave DNS co by ten modem vse fungovalo... Jenze ted konfiguruju vlastni DNS server a potreboval jsem vedet DNS ktery odpovida, pokud muj nezna... takze muzu nechat modem.... No ale i tak bych rad zjistil DNS prave Contactelu pokud kladu DNS dotaz na ns.contactel.cz, tak zjistim IP, ktera ale nejde pingnout... tak nevim ... potrebuju znat NS nejbliz na lince.

Arteee (24.8.2004 17:54:40)

Takze pokud modem obdrzi od DHCP serveru adresu DNS serveru, jak ji zjistim... jde to vubec zkrze modem?