Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > IOL Internet Expres 512/128

IOL Internet Expres 512/128

Tomáš (1.9.2004 10:05:05)

Nevím proč ale když chci založit herní server na internetu tak se na něj nikdo nemůže připojit a vůbec není v seznamu serverů,můžu se jen připojovat na jiné.(v domácí síti můžu server vytvořit v pohodě a jde se na něho připojit) Na Telecomu sem se ptal jestli mám zaplý FireWall a řekli mi že ho nemám zapnutý,že kdybych ho mněl tak bych za něho platil.A někteří lidé mi říkaji že mám něco s NATem,ale nevim co to je jen vim že to mam v modemu.A v modemu jsem zkoušel vypnout firewall a taky to nic nepomohlo.Mám modem Lucent CellPipe 22A-BX.Předem děkuji

Anonym (1.9.2004 11:23:18)

tezko rict podle mne je to firewall, pokud ho mas na modemu deaktivovany, tak mozna mas nainstalovany jeste nejaky softwarovy

Mates (1.9.2004 11:24:35)

v modemu si u natu musis nastavit mapovani portu ... porty ktery pouziva ta hra rovnou presmerovat na svoji vnitrni IP a samozrejme to povolit tohle ve firewallu ...

Tomáš (1.9.2004 14:43:42)

problem je v tom že já neumím nastavit NAT. Nevím co je to:Rule Flavor(na výběr je tam: BASIC,FILTER,NAPT,BIMAP,RDR,PASS).Pak nevim co mám nastavit do :Local Adress From a To, a pak je tam Global Adress From,To . No a pak jsou tam ještě ty porty (Destination Port From a To) .No a na konci je Local Port. Tak to vypada v tom nastaveni RDR.Předem děkuji.

Nargon (1.9.2004 21:42:46)

No sice se v tom modemu nevyznam, ale z toho co jsem tady cetl tak ti odhadem poradim. Vytvor RDR pravidlo, do Local adres zadej IP toho pocitace na siti(asi 10.0.0.1) Global adres zadej pokud mas statickou tak tu tvoji statickou IP nebo pokud mas dynamickou tak 0.0.0.0, U obou jak do From tak do To. to je nastaveni na jakej pocitac to ma smerovat. A jeste ty porty. Pokud hra bezi na jednom portu napr. 2544 tak nastavit Destination a Local port From a to na 2544. Pokud bezi na rozsahu portu 2701-2800 tak do destination a local From nastav 2701 a do Destination a local to nastav 2800. Je to jen hrubej odhad, tak doufam ze jsem se trefil. P.S. a jestli se tam nastavuje i protodol TCP,UDP tak radsi oba, vetsinou hra vyuziva oba. P.P.S. Jaky porty mas nastavit ti nepovim, protoze jsi se ani nezminil jaka to vlastne je hra, tak doufam ze to vis. Kdyztak nastav From 1 To 65535 a mas to pro vsechny porty, ale to mas pak dost napadnutelnej system.