Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > ADSL a Email?

ADSL a Email?

Petr (6.9.2004 14:06:09)

Dobrý den. Od té doby, co mám ADSL, mi nějak blbne odesílání emailu (Outlook). Často se mi vrací zpráva, že email je nedoručitelný, zpráva nedošla některým příjemcům apod. Navíc mi přestalo fungovat potvrzování zpráv o doručení. Nevíte, co se má nastavit jinak oproti klasickému připojení, nebo jak vlastně nakonfigurovat Outlook aby to šlapalo. Díky za odpověd.

Roman (6.9.2004 14:58:53)

na stoprocent blbe nastaveny smtp server v outlooku.

Nargon (6.9.2004 20:51:48)

Urcite pokud jsi mel predtim nejake jine pripojeni tak musis u vsech postovnich uctu v outloku nastavit SMTP server na server, kterej ti dal nynejsi provider. Jednoduse receno k SMTP serveru Volnyho nemas pristup pres adsl od Telecomu.

Martin (7.9.2004 19:43:35)

To jako myslíš, že k smtp serveru volný můžu jenom s volný připojením a jinak se můžu jít klouzat?

Nargon (7.9.2004 19:47:58)

Jo smtp server od ISP Volny je urcen pouze pro uzivatele, kteri maji pripojeni od Volneho. Pro ISP Iol je zas jinej SMTP server, kterej provozuje Iol a taky nikdo jinej nez uziatele Iol k nemu nemuzou. To samy je i u ostatnich ISP. Drive existovaly i Free SMTP servery, ale ty byly casto pouzivany na spam a podobne veci, a proto uz zadne takove servery nejsou a kazdy ISP ma vlastni.

Jirka (10.9.2004 11:46:19)

jo, musis nastavit smtp.iol.cz a nezapomenout vyplnit autorizaci/ověření pro tenhle smtp server (login a heslo od iol/mailboxu)

Jirka (10.9.2004 11:48:02)

he, vlastne jsi nerekl, ktereho mas ISP pres ADSL. Predpokladal jsem Telecom :-P

Nargon (10.9.2004 12:42:51)

Telecom a Volny jsem vymyslel ja pouze pro nazornost, mohl jsem pouzit ISP1 a ISP2. Ale kdyz se nekdo zepta a rekne jen ze ma ADSL se tezko neco dela. To je to samy jako kdyby nekdo do diskuze napsal: "Nefunguje mi internet, co s tim mam delat?" tak mu asi taky poradej jedinou vec a to aby si to nechal opravit od toho kdo mu ten internet prodal.

Rene (11.9.2004 16:51:02)

Jo holt budes muset do neho chodit jen pres web rozhrani. Nic jineho nezbyva. Anebo si presmerovat z neho vsechny mejly do noveho ktery jsi dostal od providera Adsl a zvyknout si na novy mejl.

Anonym (11.9.2004 19:48:05)

Coze..co placas za blbosti...Uplne v pohode jde posilat maily kdyz budes napr u tiscaliho a budes mit mail u iolu,volneho a napr quick..nastavis prijem posty od jednotlivych isp a odesilani proste das pres toho kde jses pripojen....