Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Problém s instalací Int Expres Start a Sagem f@st 840 (W98/XP)

Problém s instalací Int Expres Start a Sagem f@st 840 (W98/XP)

Lukas (7.9.2004 10:15:47)

Lidi pomozte... Dorazil mi Int Expres Start na zkoušku a Sagem f@st 840. Jenže ve W98 mi po úspěšném nainstalování nechal restartovat PC a po naběhnutí se hláška o nutném restartu objevuje stále dokola. Pokukd ji ignoruji a hledám jak se připojit, na ploše má být ikona s ADSL, ale ta tam není. Ani není žádný nakonfigurovaný bod. Reinstalace modemu nepomáhá. Zkoušel jsem i pod XP, tam mi zas hlásí problém č. 680 Není oznamovací tón. Internet na zkoušku se mi vracet nechce, ale platit technika za 2000Kč taky - pomozte zoufalému...

Nargon (7.9.2004 10:31:45)

Mozna a synchronizuje se ten modem s DSLAMem? pokud ne tak jeste nemas telefoni linku pripojenou tak to muze delat takovyhle problemy.

Lukáš (7.9.2004 12:17:19)

Asi nesynchronizuje, jelikož dioda ADSL na modemu ani neblikne. Starý analogmodem byl na lince funkční, po vložení rozbočovače telefon šlabe a ADSL modem nevím jak vyzkoušet. Večer zkusím připojit ADSLmodem rouvnou bez rozbočovače.

Stark (7.9.2004 14:12:13)

Ja myslím že můžeš aji vyzkoušet výstup splitteru, jestli tam je vůbec kontakt. Ale myslím že není moc pravděpodobný že tam bude chyba. To můžeš vyzkoušet tak že ten výstup do ADSL modemu zapojíš do normálního modemu a připojíš se. Mě to de :o). A ADSL se mi taky synchronizuje. Jenom se nepřipojím...detail...shit...

Lukáš (7.9.2004 21:26:32)

Tak jsem na to konečně přišel!!!!!!! Dva problémy: 1. Můj kamarád mi asi před půl rokem doporučil program OptimAccess, který umí blokovat nechtěné vytočení modemu (redial na drahé číslo). Program byl stále aktivní, to byl ten důvod, proč se nikde neobjevilo nové nastavaní na ADSL. 2. Rozbočovač je vadný při spojení rovnou do linky se modem již synchronizuje, což jsem nevěděl, že ho můžu vypojit... Dík všem za pomoc a názory ve fóru...

Lukáš (8.9.2004 12:50:11)

Na návodu v instalačním balíčku jsou rozhraní u rozbočovače nakresleny jinak než na rozbočovači. Zkontrolujte si tedy zapojené kabely. Ach jo Telecome...