Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Nutnost připojení VPN s pevnou IP adresou přes ADSL?

Nutnost připojení VPN s pevnou IP adresou přes ADSL?

VPN přes ADSL s pevnou I (9.9.2004 14:25:02)

Chtěl bych se zeptat, zda je nutno mít pro VPN přes ADSL pevnou IP adresu. Mám 3 PC (2 z nich mají VPN), zapojené do routeru. Musím mít pevnou IP adresu, když se chci připojovat do VPN?

Anonym (9.9.2004 17:14:14)

Co znamená mají VPN? Jestli to, že jsou nastavené jako servery pro VPN, tak u nich pevná adresa být musí, u klientů ne (pokud nejsou nastavena další omezení na serverech)

Nargon (9.9.2004 18:33:32)

Pokud to jsou klienti tak mit pevnou IP nemuseji. Pokud to jsou servery tak je lepsi kdyz maji pevnou IP. Ovsem i s dynamickou se daji provozovat staci mit dynamicky DNS nazev. http://www.no-ip.com Je to DNS server, z ktereho si stahnete programek, ktery na serveru aktualizuje vasi IP a pod DNS nazvem vas vzdy najdou.

Pavel (10.9.2004 14:34:21)

Nejde mi VPN spojení odkudkoliv domů, kde mám ADSL od ČT, můžeš mi pls poradit?

Nargon (10.9.2004 18:32:54)

A podporuje ten tvuj domaci PC VPN pripojeni? Vim ze na starsich OS (win 98 a ME) se pri instalaci muselo vybrat, byla to podpora pro VPN, aby se dalo na ten pocitac pripojit. U tech win 2k a XP sem ani nabidku toho co chci nainstalovat nenasel, holt zjednoduseni pro uzivatele, ale pokud tato podpora je standartne vypnuta a pouzije se normalni instalace windowsu tak je nutne ji doinstalovat aby to chodilo.

Ondra (10.9.2004 20:04:55)

Znamená to, že když jsou to klienti, stačí mi zapojit router do zásuvky Telecomu, a router propojit s jednotlivými PC, a VPN mi na těch počítačích poběží? Samozřejmě po nastavení routeru. A jak to je prosím tě s vytáčením čísla? Díky.

Ondra (10.9.2004 20:10:43)

A co router/modem? U některých se píše, že mají funkci VPN a u některých to není. Musím kupovat s funkcí VPN? Opakuji, že se jedná o klienty. Díky. Ondra

Nargon (10.9.2004 22:07:54)

VPN pouziva PPTP protokol a ten asi vsechny modemy nemaji, proto je pravdepodobne, ze pokud ho mit nebude tak nejspise nepobezi.