Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Jaké zařízení na bezdrátové připojení 2 PC k ADSL ?

Jaké zařízení na bezdrátové připojení 2 PC k ADSL ?

Hainz (27.10.2003 14:56:14)

Můžete mi někdo poradit, jaké zařízení (co nejjednodušší) budu potřebovat na bezdrátové připojení 2 PC k ADSL od Telecomu. Momentálně mám připojeno 1 PC modemem Alcatel Speed Touch Home, což mi je k ničemu, protože kabelem druhé PC propojit nemohu. Představoval bych si to tak, že bych zakoupil nějaký nový bezdrátový LAN Access Point & Router (např. tento: http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=BEN-611415&Type=K&CategoryId=0 ) který bych s 1 PC propojil normálně drátem (v něm už síťová karta je) a 2 PC bych vybavil bezdrátovou PCI kartou. Jsou moje předpoklady správný, nebo se pletu? Pokud máte někdo konkrétní zkušenosti s nějakou značkou, která bezproblémově funguje s ADSL od Telecomu byl bych rád.

Karel (27.10.2003 15:20:13)

Ještě tu piš příspěvky tohodle typu a ADSL bude agregovaný na 1:200 :o). Samozřejmě, že wi-fi nebo nějakej lepší adapter bluetooth s dosahem až 300metrů...myslim, že ani dál od sebe nejste, né?

Hainz (27.10.2003 15:45:42)

Musím tě zklamat, ale obě PC jsou moje, jedno v suterénu kanceláře a druhé o dvě patra výš doma. Kabelem to řešit nechci a nemůžu kvůli blbejm nájemníkům, který pro to nemaj pochopení. A řešit to chci tak jak jsem psal v úvodu - abych nemusel mít zapnutý 1 PC, když chci přistupovat na internet z toho druhýho.

Anonym (30.10.2003 08:27:33)

Zkus radsi kabel, je to levnejsi a spolehlivejsi, muzes ho natahnout stoupackama, nebo nekde kde vedeou rozvody, na chodbe ( zvonek, elektrika ) pripadne nejakym svetlikem. Zalezi na baraku ( stary novy..). usetris si fakt dost starosti.

Hainz (1.11.2003 16:08:07)

Tak jsem to nakonec přeci jen vyřešil kabelem, kterej jsem pracně protáh větrací šachtou. Manželka sice dost remcala, že ji po bytě tahám zas nějaký kabely (znáte ženský), ale už je to za mnou a maká to v pohodě. Ještě musím pořídit nějakej hub, abych furt nemusel přehazovat kabel.

jasio (17.10.2004 11:31:42)

misto hubu bych dal nejakej levnej switch. zrovna mam skladem nekolik micronetu. Jsou za stejnou cenu nez huby a jsou na site lepsi. ale to by bylo na dlouhe povidani.

Anonym (27.10.2003 15:21:58)

Blbost, pokud mas stabilne umisteny PC a ne moc daleko od sebe, tak si radsi kup nejaly maly hub, nebo switch par metru kabelu a sitovku a ses za vodou. Usetris si starosti z bezdratem.

Karel (28.10.2003 02:17:01)

Říká, že kabely nemůže. No jinak můžu doporučit třeba bluetooth, nejsou tam teda extra rychlosti, ale je to levný a maličký...nebo tu wi-finu...

Cyclik (29.10.2003 21:14:22)

Tohle jsem řešil taky.Otec si zřizoval ADSL do kanclu asi 200m přímou viditelností. Koupil jsem dvě wi-fi Micronet Wireless SP906B,bohužel nefungovalo spojení a tak jsem podle návodu na www.czfree.net vyrobil antény z plechovek od Kosteleckých párků a bylo spojení. Teď zbývalo jak to propojit. Na obou PC jsou XP, modem mám Asus AAM6***, přes síťovku, tak jsem prostě ty dvě síťovky spojil síťovým mostem. Obě dvě v nastavení síti označíš - pravé tlačítko - síťový most. Taky jsem tu teď našel odkaz na LAN SUITE 2003 na sdílení síTě, tak to možná zkusím, protože ikdyž na mém PC stahuju že i načítání stránky trvá 10 sekund, tak otci to jede krásně rychle. Jako by to dělilo přenosovou rychlost. Nevíte o tom někdo něco? Ale jinak to jede k mé spokojenosti... Už třetí den:) P.S.: ADSL je od IOL a ti mají v podmínkách max. jedno připojení ke službě. A to je modem, který je externí. Podle mě je jedno kolik PC je napíchnutých na něm, o tom není v podmínjách ani slovo.

Petr (30.10.2003 12:00:47)

Myslim, ze vim co hledas. Je to ponekud drazsi varianta, ale plne vystihuje tve potreby. Jedna se o bezdratovy router s ADSL modemem. Je to firmy D-Link, typ DI-714P+ (http://vanetshop.inshop.cz/inshop/scripts/detail.asp?itemId=34450&level=343). Jinak dobry ceny D-Linku maj na http://bezdrat.wz.cz .Mozna jej nebudou mit v nabidce, ale urcite by Ti jej mohli objednat.