Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > DHCP server nefunguje?

DHCP server nefunguje?

Boris Skrbic (29.9.2004 09:21:49)

Ahoj, Technicka otazka: Mam ADSL router (Tiscali), ktery je pripojeni na Wireless Access Point (54 mbps). Dva notebooku pouzivaji ten Access Point pro pripojeni na ADSL router pres WLAN. Pouzivam Tiscali ADSL Premium 512/128. ADSL router ma DHCP server ktery normalne dynamicki prida dve IP adresy k notebooky (10.0.0.6 a 10.0.0.7). Kdyz jsou te dve adresy ukazane v ipconfig, Internet normalne funguje. Stane se ale ze zapnem jeden od pocitacu a on z nejakeho duvodu nedostane IP adresu (10.0.0.7) -- kdyz se podivam do ipconfig, tam je nejaka autokonfigurovana, a internet tam nefunguje -- funguje jenom na tem jinem pocitacu ktery dostal IP adresu (10.0.0.6). Ipconfig /renew nic neudela. Kdyz zkusim nasledujici den, neni zadni problemu a vsechno funguje. Vcera se stalo ze zadni notebook nedostal IP adresu, a internet ted vubec nefunguje. Problem neni v Access Point, protoze se pres ho muzu normalne dostat do konfigurace routeru. Myslim ze je nejaki problem v tem DHCP serveru. Zkusil jsem nastavit staticke IP adrese (10.0.0.6 a 10.0.0.7) a to nefunguje. Dekuju, Boris

shapet (5.10.2004 22:24:34)

Staticka adresa nefunguje,nemelo by to ani u notebooku smysl. DHCP server se jiste nastaven spravne,notebooky musi byt bez zadane IP adresy nakonf.jako klienti.Pak DHCP server prideli adresu sam. Nepisete,jaky model od Tiscali mate,pokud je to ASUS(WELL),je reseni na www.joyce.cz - tam ty problemy opravdu jsou.

jirka (6.12.2004 12:03:28)

No a pokud máte Vigor2500We, tak s tím jsem se teď pěkně natrápil. Chodilo to a přestalo z ničeho nic, pak jsem nastavil pevné IP adresy, ale pak jsem přeinstaloval firmware 2.52 na 2.53RC4_CT a chodí to. Viz předchozí odpověď a nějaké zkušenosti známých, často je nutno přeinstalovat u routerů původní FW za upgrade.