Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > paralelka

paralelka

biber (5.10.2004 21:03:56)

Možná hloupý dotaz, ale vadí nějak modemu, když je přes splitter zapojen na zásuvku paralelní ještě s několika dalšími zásuvkami, pokud v těch ostatních není vůbec nic zapojeno? Původní telefony by měla nahradit základna pro bezdrátový telefon (+pobočná sluchátka) zapojená též do splitteru. Ideální by bylo splitter zařadit na začátek, ale rád bych se tomu vyhnul. Předem děkuji za rady.

modrásek (5.10.2004 21:26:58)

Pokud na nich nic není tak by to nemělo vadit. Pokud ta zásuvka nebo vedení k ní není nějak kaput.

Anonym (6.10.2004 12:56:17)

Spliter si zařaď jako první a na něj pověs modem a telefonní paralelky. Vyzkoušeno, funguje. Na drát od spliteru k modemu ale nepřipojuj už nic jiného!

biber (7.10.2004 02:49:38)

To je technicky nejčistší řešení, to je mi jasné, ale je to v daných podmínkách téměř neproveditelné (třípatrový rodinný dům s milion zásuvkama zapojenejma bůhví jak.. :()

biber (7.10.2004 02:52:01)

Kdyby byla každá zvlášť svedena do rozvodné skříně, tak se dá z jedné udělat zásuvka čistě pro modem.. Ale kdo to má hledat.

Anonym (7.10.2004 09:03:10)

Komu není rady...

biber (8.10.2004 04:18:19)

Je rada a rada..

Lumi (8.10.2004 10:55:42)

No pak jedine zbyva, se podivat jak vedou draty v zasuvkach v miste vstupu do domu. U me jsem si nechal behem testovani IE Start prepojit zasuvky tak, aby dratovana rozdvojka sla nejdriv do zasuvky a pak zpet se rozdelit. Takze na vstupu mam zasuvku z ni vede kabel do splitteru, znej pro telefon zpatky do jine zasuvky, kde uz pak probiha paraelizace do rozvodu na nizssi patro a do horni telefonni zasuvky. No a ze splitteru druhy kabel do modemu. Navic mam stesti v tom, ze privod je v mem pokoji takze vse mam pod nosem:)

Anonym (8.10.2004 17:31:51)

od pantáty vedou dráty...

Bobo (6.10.2004 15:13:34)

Každá paralelní zásuvka ve vedení ze splitteru do modemu může zapříčinit nějakou kolizi, přinejmením zeslabení signálu a horší chod ADSL, v horším případě zkrat na vedení a zničení modemu!!! Výrobce modemu výslovně udává, že spojení Splitter-Modem musí být nepřerušované a co nejkratší... Jak už bylo řečeno v debatě, splitter se vždy dává na začátek,potom paralelka...

Dan (8.10.2004 12:09:23)

adsl modem muze byt pripojen bez splitteru paraelne s pots telefonem nebo telefony. muze se stat ale ze spatne telefony/kabely/konektory apod. zasahnou frekvencne do pama pouzivaneho adsl (v telefonu je pak slyset ruseni nebo se spojeni modemu behem hovoru rozpada), proto je potreba pred telefon zaradit frekvencni omezovac a nebo uplne nejlepe predejit vsem problemum splitterem pred obojim (coz je totez ale dvoucestne). Dan

biber (8.10.2004 20:01:15)

Díky za info! Mně šlo zkrátka čistě o to, zda ty prázdný větve k dalším zásuvkám můžou dělat nějakou neplechu... (já nevim, např. odrazy signálu zpět apod, ale tim snad ADSL netrpí). A pakliže ne, pak se nabízí tedy asi i ta varianta s více splittery.