Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Annex-A versus Annex-B

Annex-A versus Annex-B

Petr (14.10.2004 09:55:17)

Zajímalo by mne jaký je rozdíl mezi modemy pro Annex-A a Annex-B. Lze to obsloužit jen firmwarem anebo jsou nutné i hardwarové úpravy?

Mates (14.10.2004 12:48:44)

no... prvni odkaz na google :) rozdíl mezi Annex-A a Annex-B je pouze ve vyhrazené šíři pásma pro telefonii - Annex-B vznikl kvůli ISDN, které potřebuje větší šiřku pásma než analogová linka (která se po Annexu-B může pustit taky, ale celou šíři pásma vyhrazenou pro telefonii nepoužívá). Jedná se tedy pouze o nastavení hranice rozdělení pásma přenášeného mezi účastníkem a ústřednou, způsob přenosu hovoru (digitál nebo analog) se nemění a na další věci jako tarify, telefonní přístroje apod to tedy nemá vliv. Laicky řečeno - u Annexu B je více prostoru na lince vyhrazeno pro telefonní hovory a méně pro data. Po lince definované dle Annex-A ovšem ISDN nepustíte, protože se tam prostě "nevejde" a musíte přejít na Annex-B(zvětšit otvor v tunelu). Obráceně to pochopitelně jde (malé auto velkým tunelem projede), proto telecom postupně přechází na Annex-B. Nevýhodou Annex-B je, že zase máte menší prostor pro ADSL, ale při současných telekomích rychlostech to zase takové omezení není. zdroj. www.dsl.cz a podle me je to zalezitost spis hardwarova, frekvencni filtry a tak ...

Petr (14.10.2004 13:15:02)

Díky za odpověď, bohužel to už jsem vše zjistil také na Internetu. Má otázka byla příliš obecná abych se dočkal cílenější odpovědi. Přesnější popis mého problému je, že potřebuji provozovat modem SpeedTouch 330 určený pro Annex A na lince s Annex B. Otázka tedy zní, jsem schopen to provést jen záměnou firmware anebo to jednoduše není možné, protože modem pro Annex A a Annex B se liší také v hardwaru. A to já právě nevím. Tak se pokouším to zjistit tady. Jakákoliv poznámka je vítána. Díky.

Jirka (14.10.2004 13:39:28)

Nemůžeš, opravdu nemůžeš. Modem Ann. A se od modemu Ann.B liší i v HW (linková část má jinak nastavený frekvenční filtry). Prostě kup jiný modem pro Ann.B.

Petr (14.10.2004 15:10:36)

Díky za info, myslel jsem si něco takového. Je mi ale divné, že mi někteří tvrdí, že jsou modemy, které podporují obě varianty Annexu. Možná mají lepší hardware, který umožnuje konfiguraci vstupních filtrů a tím pádem i přepínání mezi Anex-A/B. Tyhle modemy asi budou ale dražší a ne nějaký levné USB kousky za pár stovek. Anebo se mýlím?

Peter Pan (15.10.2004 08:49:39)

Jasne existuji modemy co podporuji obe, ale je to o penezich. ,) Mrkni na Draytek 2500We a dalsi...

Trouba (16.10.2004 09:16:56)

Mylis. Ptal jsem se Alcatelu na jejich Speedtouch USB (modry rejnok), a ten opravdu podporuje obe normy.

Nargon (16.10.2004 09:58:17)

Ale v CR se spise prodavaly jen Annex A verze.

Anonym (15.10.2004 12:03:59)

kup nový modem Lamo