Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > D-Link DSL-360T a SSH pod Linuxem

D-Link DSL-360T a SSH pod Linuxem

Jerry (20.10.2004 10:22:52)

Řešil jsem teď problém s tuhnutím SSH po ověření hesla při připojování z (resp. na) Linuxu přes výše uvedený modem dodávaný Emeou. Snad by se tato informace mohla někomu hodit, já s hledáním strávil včerejší večer a dnešní dopoledne: aktuální firmware tohoto modemu má chybu, stejná se podle diskusí na Internetu objevila i minimálně u modelů DSL-300T, DSL-G664T a DSL-504T, návod na obejití tohoto problému je k dispozici zde: http://www.magwag.plus.com/jim/tips-300t.html Snad časem vydají (stejně jako již údajně učinili u některých výče uvedených modelů) nový firmware, s nímž už tyhle nesmysly nebudou potřeba. Bohužel české zastoupení D-Linku asi neexistuje, nebo jsem ho alespoň neobjevil. Oznámil jsem to lidem od Emey, uvidíme co s tím udělají, přece jen v tuto chvíli dodávají vadné zboží...:-/

Anonym (20.10.2004 13:37:14)

do nekterych hw produktu dlinku lze primo nahrat uLinux check hri.sourceforge.net

Anonym (20.10.2004 14:48:02)

On tam ten Linux je, zkoušel jsem se v tom hrabat, hrál jsem si tam s netfilterem, ale problém bude dle mého soudu v modulu pro bridgování, který jsem se přece jen bál vyřadit, protože bych ho musel nějak vyhodit natrvalo aby se po startu vůbec nenatáhl. Pokud si odpálím Linux na disku, nabootuju z něčeho jiného a opravím to, ale jak bych to řešil tady, to nemám páru. Ale co, upřidal jsem dva řádky do konfigurace netfilteru u sebe v počítači a funguju taky. Snad další problémy nebudou.

Jerry (20.10.2004 14:48:24)

Ten anonym jsem byl já...:-/

D-PEACE (4.11.2004 11:33:24)

Ahoj, budu tu asi za blba, ale potřeboval bych NUTNĚ a RYCHLE users name a heslo na web rozhraní pro tenhel modem!!!

Anonym (4.11.2004 12:33:22)

admin/admin ;-)

Nargon (4.11.2004 18:59:18)

Takovyhle informace jsou povine v manualu a ten je dodavan k modemu, nekdy je rychlejsi se do toho manualu podivat. A pokud jsis jmeno a heslo zmenil tak ti tady nikdo neporadi.

Anonym (20.10.2004 17:23:47)

na ftp://ftp.dlink.co.uk/dsl_routers_modems/dsl-360t/ maji novejsi firmware, ale predpokladam, ze bude trosku jiny nez ten z nemecka. Kazdopadne kdyby ho chtel nekdo vyzkouset, tak s chuti do toho a pak sem napiste, jak funguje ;-)

Jerry (20.10.2004 21:21:44)

Inu - funguje. Snad bude i stabilní, to se ukáže. Ale problém s SSH neřeší.

Jerry (27.10.2004 20:44:10)

Takže co se stability týče, zatím drží. Nevypínám ho, mám na něm pověšený pidiservřík, takže jede 24 hodin denně.

tom (4.11.2004 21:04:56)

DSL-300T je snad to same jako 360 pro annex A, docela zajimave cteni: ftp://ftp.dlink.co.uk/dsl_routers_modems/dsl-300t/dsl-300t_Release_Notes.txt K poslednimu firmware pisi: "Fix problem for accessing FTP, Telnet from WAN" A u predposledniho "NAT and SPI no longer can be set, by default both are disable - pure modem" :-( Predpokladam, ze podobnymi upravami prosla i ta 360 (bohuzel az na ten fix FTP,SSH) Ale ze by neco kvakli do specifikace/manualu, to ne, dokonce je na nekterych obrazcich videt, zaskrtavatko na povoleni firewallu.

Robin (30.3.2005 23:47:09)

Zkuste tento link: http://www.magwag.plus.com/jim/tips-300t.html U mne vyresil problem s ssh a ftp.... ;)

bob (20.4.2005 09:42:09)

Ahoj, muzes mi prosim te krok za krokem napsat co mam delat abych vyresil problem s FTP? zkousel jsem to podle tech stranek co jsi poslal link ale nejak mi to nefunguje. DIKY MOC

Ales Berka (3.3.2005 22:24:58)

Zvazuju tento modem, chci ho jako naprosto cisto-cisty modem, ktery se nedotkne (v NAT /firewall smyslu) jedineho paketu a vsechno preda dal. Zkratka aby nebyly zadne limity na pocet spojeni atd, chci ho dat do sitovky v linuxu a tam az vyresit uplne vsechno. (Druhou sitovkou to pustit do lokalniho switche). Neco jak to delaji kabelove modemy (zejm Motoroly u Chello). 1:1. Je toto to prave? 1) Jde opravdu nastavit tak ze dostanu na linux serveru verejnou IP a modem nic nefiltruje, nemeni, ... 2) Je dlouhodobe stabilni? Chci 24/7 3) Je tichy? (haha zni to srandovne, ale SMC7204 (zejmena ty novejsi) syci a dost nahlas, zrejme nejake trafo ci co) 4) Jsou problemy s SSH apod vyreseny? (To by prece jen znacilo ze modem neco zakerneho se spojenim/paketama dela) 5) Kdyz spadne spojeni/napajeni, pripoji se opet korektne? 6) Jen pro zajimavost, jak se da dostat do toho linuxu co v tom je? A nemaji zdrojaky na netu? Meli by mit, ne? (GPL) --- 7) Nebo doporucili byste mi nekdo neco jineho stabilniho na pripojeni 1:1 k linuxu?

Vašek (18.3.2005 08:20:03)

1) Jde opravdu nastavit tak ze dostanu na linux serveru verejnou IP a modem nic nefiltruje, nemeni, ... No, spousta lidi na tuto vlastnost nadava. :) Umi udelat bridge mezi ppp0 a eth0 a predtim na eth0 poslat pres DHCP IP adresu. To by melo byt to, co hledate. 2) Je dlouhodobe stabilni? Chci 24/7 Ja mam teda DSL-564T, ale melo by to byt to same. Platil jsem uz ctvrtou mesicni fakturu a vytuhnul mi jenom jednou, kdyz se sachovalo s telefonnim kabelem --- nekolikrat se odpojil a pripojil. Jinak 100% stabilita. 3) Je tichy? Inu, taky piska. Ale IMHO mezi podobnymi zarizenimi celkem potichu. Mam ho u telefonni pikoustredny a ta ho "prepiska". :) 4) Jsou problemy s SSH apod vyreseny? ...nastavenim TOS na 0 na strane klienta. Pokud tam budete mit firewall, tak je to jednoduche --- dve pravidla (pro OUTPUT a FORWARD). Pokud Vas ISP neco s TOS nedela (a takoveho ISP neznam), tak je to stejne uplne jedno, protoze dal na siti na uzkou linku tezko narazite. 5) Kdyz spadne spojeni/napajeni, pripoji se opet korektne? Napajeni urcite, spojeni jak jsem psal vyse --- jeden vypadek za 3 mesice. 6) Jen pro zajimavost, jak se da dostat do toho linuxu co v tom je? Jo, da se tam prihlasit telnetem pod rootem a pak pachat upravy. Doporucuju procist http://www.seattlewireless.net/index.cgi/DlinkDslG604t . Zdrojaky na netu maji, ale ne uplne kompletni. 7) Nebo doporucili byste mi nekdo neco jineho stabilniho na pripojeni 1:1 k linuxu? No, ja se budu casem snazit spis flashnout tam svuj vlastni firmware, ktery bude umet updatovat dyndns (coz by nemel byt problem) a delam si zalusk na HTB a deleni provozu, coz by byla bomba, ale je potreba zmenil jadro - je tam 2.4.18, ktere HTB nema. Pak by ten linuxovy router nebyl vubec potreba. Na druhou stranu pro jeden pripojeny pocitac by to byla zbytecna prace.

Ales Berka (8.3.2005 19:12:18)

Jerry, muzes mi dat na sebe kontakt? Mel bych na Tebe par dotazu...