Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > thomson 510 FIREWALL na NAT

thomson 510 FIREWALL na NAT

Honza (7.11.2003 00:47:30)

(omluva, puvodni dotaz sem bouzel poslal do spatne kategorie) takze jeste jednou Dobry vecer, potreboval bych poradit, jak nastavit firewall na modemu Thomson 510. problem je nasledujici: Mam udelan NAT, kdy se pozadavek z internetu (z venku) napr na portu 3389 (terminal server) presmeruje na lokalni sit, kde mi bezi WIN XP. Problem je, ze nevim presne co nastavit v sekci "[ pfirewall.ini ]" , abych omezil dane TCP pripojeni pouze na urcitou range site .. popripade na jednu danou pevnou IP adresu (xxx.xxx.xxx.xxx). dekuji predem za dane odpovedi ci poznatky Honza

Sekáč (7.11.2003 15:47:36)

V threadu "Nefunguje tracert na modemu..." jsem uváděl link na jednu diskusi, ktrá mi dost pomohla. Thomson je prý stejný jako Alcatel... :-)

Honza (7.11.2003 19:48:38)

Ahoj, dik za odpoved, ale priznam se, ze jsem to prolistoval, ale ke kloudnemu vysledku jsem se nedostal. Firewall mam aktivni (vypinat ho je blbost), pingy z venku na modem sem taky rozchodil, ale jak omezit u NATu pripojeni pouze z urcite adresy, to se priznam, ze zatim nevim. Zatim mi jako port firewall slouzi lokalni stanice ktera filtruje IP a povoluje pouze ten, ktery ma urceny v systemu. Ovsem kdyz to umi samotny modem, tak je celkem zbytecne, ze mi to dela az cilova stanice. Jinak dik za odpoved a cekam na dalsi navrhy :) Honza

Ota (19.11.2004 09:41:06)

Ahoj Honzo, uz jsi na neco prisel? Mam stejny problem jako Ty a nikde nemuzu najit reseni - Thomson 510i (potrebuji povolit urcite porty jen z jedne outside IP adresy). Rad se podelim o dalsi zkusenosti. Pripadne na mail vyse. Diky. Ota

Honza (jinej) (19.11.2004 18:47:21)

Muzes sem hodit postup na zapnuti pingu zvenci? Ja si hral s nejakym firewalltoolem (abych se nemusel hrabat v konfiguraku pres telnet) a i kdyz jsem pred pravidlo drop all nastavil accept all, tak to stejne nepingalo. Zacalo to az kdyz jsem FW vypnul uplne. Diky. H.

Vraána (15.11.2003 20:33:18)

Ano, protože Alcatel prodal Thomsonu divizi ADSL modemů.