Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Začátky s ADSL modemem

Začátky s ADSL modemem

leisha (25.10.2004 14:06:22)

Lama prosí o radu. Jak se elegantně odpojím od netu s ADSL modemem, aniž bych musela vypínat počítač nebo vytahovat modem ze zásuvky? Zatím jsem přišla jen na možnost zakázat připojení k místní síti, ale to je děsně nepohodlný. Může se vůbec vypínat ten modem ze zásuvky? Když jsem to udělala, musela jsem restartovat počítač, pač mi po znovuzapojení modemu připojení nenaběhlo. Zrovna jsem poprvé zapojila ADSL. Nemyslím, že bych byla úplně levá, ale jsem zvyklá na dial-up, kde se prostě pravým myšítkem dá "odpojit", tak mě pochopte... Děkuju za odpověď!

leisha (25.10.2004 14:38:57)

Podotýkám, že jde o ethernetový modem (D-Link). Jinak vážně nevím, jak se "bezbolestně" odpojit a znovu připojit, mám si snad za tím účelem vytvořit ve Windous nové připojení?

Honza (25.10.2004 17:40:23)

Slušné ethernetové modemy mají vypínač, stačí vypnout a je odpojeno.Tenhle jím nedisponuje? Po vypnutí a opětném zapnutí by se měl počítač normálně napojit na "síť" automaticky, žádný restart není nutný - někde asi bude chyba.

leisha (25.10.2004 18:28:33)

Tenhle vypínač bohužel nemá :(

Honza (25.10.2004 18:50:29)

Smůla - a co prodlužka s vypínačem na zásuvku (y) - v obchodě od 50,- Kč?Jinak asi budeš muset podstupovat to odpojení a připojení k místní síti...

leisha (25.10.2004 19:17:05)

jo, to by snad šlo, dát si zástupce dolů do lišty. Prodlužovačka taky není úplně špatný nápad. Díky za radu. Já myslela, že by to šlo přes vytvoření nového připojení, ale to se mi nedaří.

nick (26.10.2004 08:54:56)

nejjednossi je zakazat dane pripojeni...po jeho povoleni vse jede jak ma... pokud si s tim chces trosku vyhrat, nainstaluj si nejakej slusnej Firewall a kdyz se budes chtit odpojit, dej "lockdown traffic"...ale to uz je slozitejsi a myslim, ze pro potrebu tveho odpojeni od netu bohate staci "zakazat pripojeni"... BTW: proc se vubec odpojovat od netu? takovou potrebu jsem jeste nemel... ;) nick

Honza (26.10.2004 15:54:59)

To připojení, které myslíš (asi) a bylo u dial-upu i USB ADSL modemů, u eth. modemu asi nevytvoříš.Ale jak píše nick, pokud používáš (a vřele doporučuju!) softwarový firewall, tak třeba u Keria je v roletce volba "odpojit síť" - taky elegantní možnost a mělo by to být i u jiných firewallů, i když implicitně ke shození spojení při útoku a ne k vypínání modemu, ale co....

leisha (26.10.2004 18:02:51)

Jiste, ze me to nenapadlo! Firewall samozrejme mam, zonealarm, a ta moznost tam je. Fakt dik. A kdyz jsme u toho (pro nicka dole), duvodem, proc nechci byt permanentne online je to, ze mi zonealarm hlasi v podstate kazde dve minuty nejaky ten alert a umysly tech, co me takhle pingujou nemusi byt vzdy dobre ...

Honza (27.10.2004 17:56:14)

Jo, smůla - mně jde u Zyxelu tahle možnost filtrovat (i modem můžu vypnout tlačítkem, heč! :D) , ale i tak mám log v Keriu plnej, takže běžný "folklór". Jinak používám tu prodlužku s vypínačem, jelikož můj AOC monitor, světe div se, nemá síťový vypínač - i po vypnutí je v standby sleep módu.Takže nejsem-li na PC, je všechno bez šťávy - sicher ist sicher, sagt Grossmuter.

Anonym (27.10.2004 21:46:52)

V Zonealarmu jde nastavit tichý provoz,takže nevybíhají žádné hlásky.Stačí kliknout na ikonu Zonealarmu,pak kliknout na záložku Alerts a Log a v Alerts Ewnts Shown nastavit off.Ostatně ethernetové modemy mají většinou defaultně aktivovaný firewall a do netu se tváří jako mrtvý brouk.

Honza (25.10.2004 18:55:08)

Apropo, stejně nechápu, co je tak odlišného na odpojení u dial-upu a ADSL - přece si můžeš shodit zástupce síťového připojení na plochu a zakázat síť přes něj?

Jendax (20.10.2006 07:11:03)

docasne odpojeni od site lze jednim klikem na ikonku firewalu, doporucuji Kerio Personal FW, je uzivatelsky velmi prijemny. Jinak pokud vim, tak mi staci i druhy zpusob: zakazat pripojeni (ikonka: dva monitorky), a kdyz chci, tak je zase povolit (Nastaveni:Sitova pripojeni)

Maverick (25.10.2004 23:04:20)

Pokud je to Ethernet, tak snad pres "Sitova pripojeni", klepnout pravym tlacitkem mysi na "Pripojeni k mistni siti" a zvolit Zakazat

Anonym (27.10.2004 18:22:00)

A proč se vlastně chceš odpojovat od Inetu? K čemu Ti to bude? Jinak přes síť. připojení a zakázat, když si to dobře nastavíš - myslím to připojení, tak ho pořád budeš mít dole vedle hodin