Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > router US Robotics 8000-02 a ADSL modem Zyxel Prestige 650R-33

router US Robotics 8000-02 a ADSL modem Zyxel Prestige 650R-33

Jan Peterka (5.11.2004 10:06:14)

Mám fungující domácí síť pod tímto routerem. Včera jsem obdržel samoinstalační balíček Nextry s modemem Zyxel. Pokud modem připojím přímo k jednomu počítači, ADSL bez problému běží. Ovšem neumím ho "zkamáradit" s routerem (chci aby internet měla i manželka atd.). Oba mají HDCP, dal jsem je pod stejný rozsah - 192.168.0.x). ROuter modem vidí (při kofiguraci), z počítače ale modem přes webovské rozhraní vidět není. Modem neumím tak nakonfigurovat, abych mu tam někde zadal adresu routeru. Tj . takto přes router ze sítě se na internet nedostanu. Za každou dobrou radu děkuji. Honza.

Anonym (5.11.2004 13:23:33)

Modem Zyxel Prestige 650R-33 je soucasne i router tudiz vidim pouziti dalsiho routeru jako zbytecne. Staci zyxel napojit na switch a ponechat v prednastavenem SUA modu. Oba pocitace se pak po startu sami nakonfiguruji z DHCP.

krajda (21.11.2004 22:52:56)

Já nemám rád DHCP a tak používám tento modem následujícím způsobem: mám ho zapojený do hubu. a každém PC, které chci připojit do Internetu zadám IP adresu z rozsahu 192.168.1.33 - 64, jako bránu nastavím adresu 192.18.1.1 a stejnou hodnotu dám i do DNS serveru. A jakýkoliv PC dostanu hned na Internet,...

Anonym (22.11.2004 02:24:34)

Duvod proc nemate rad DHCP? Pripada vam vice in ze si umite adresu nastavit staticky? DHCP je moderni metoda jak usetrit cas a ztravit ho necim produktivnejsim. Ja si nedovedu predstavit ze bych v siti se 100 pocitaci chodil a rucne nastavoval kazdemu ip adresu. Stejne tak pro obycejnyho usera. Prijde propoji kabelama nastavi parametry providera a zapne. Nic vic nic min. Na internet se s povolenym DHCP dostanete taky tak nevim co tu motate. Pokud nakej problem s DHCP tak cece asi nevite jak pracuje.