Do diskuse momentálně není možné vkládat příspěvky. Děkujeme za pochopení.
Úvod > Diskuse > Technické otázky > Draytec Vigor2500WE - problém s nastavením Wifi

Draytec Vigor2500WE - problém s nastavením Wifi

Lada (5.11.2004 10:20:58)

Mám problém s nastavením kontroly MAC adresy při nastavování Wifi. V případě že přes ethernet kontrolu povolím a přidám nějakou MAC adresu, tak router přestane přes Wifi komunikovat. Pokud se navíc odpojím od ethernetu a chci se připojit znova, tak už mě router odmítne a nedá se na něj nijak dostat - tj. zablokuje se i ethernet. Pomůže už jedině reset modemu na tovární nastavení. Stačí třeba jen přidat nějakou MAC adresu, poté ji odebrat a access control vypnout a chová se to úplně stejně. Pokud se nešahne do access control tak to funguje bez problémů. Mám FW 2.52CT_v11. Neměl jste někdo podobný problém?

alex (9.11.2004 18:02:47)

Možná mám stejný problém, aniž mě to dříve napadlo. Mám stejné zařízení a zkoušel jsem wi-fi...nakrátko ji moje pda vidělo, ale nepodařilo se mi připojit a jak sem začal experimentovat tak jsem mimo jiné nastavil i omezení na MAC adresu. Od této doby již se mi nikdy wi-fi nepodařilo, ale kontrolka Wifi na vigor svítí. Máte již nějakou zkušenost? Co udělat abych vůbec wi-fi zprovoznil, nepomáhá mi ani návrat k továrnímu nastavení, tedy v části wireless. Díky.

Anonym (9.11.2004 20:51:31)

Zkus pridat broadcastovou mac-tj. mac se samymi F. FF:FF:FF:FF:FF:FF

alex (10.11.2004 18:28:40)

diky, to zkusim, ALE to neřeší že já bych rád omezil MAC jen na jednu jedinou mého pda. Jinak bohužel i po hard reset se mi wi-fi připojí až tak na třetí až pátý pokus o connect. Nevím proč. Připojuju Sony CLIE TH-55, které jinak s jinými veřejnými AP nemá problém.

seeh (9.11.2004 21:15:44)

Mam stejny problem. Wifi funguje, ale kdyz zapnu MAC a WEP tak se router kousne a musim udelat tvrdej reset.

Lada (11.11.2004 08:30:42)

CT dává do Vigorů od cca 20.10.2004 firmware 2.52CT_v11. Půjčil jsem si modem, který si kolega koupil dřív s FW 2k50RC7 a všechno fachčilo naprosto bez problémů (má jinou adresu routeru 192.168.1.1). Tak jsem se rozhodl ten FW přeinstalovat a ... co se týče Wifi ( včetně kontrol MAC) fachci to ted naprosto bez problémů. Žádný vytuhávání modemu, spojení jak přes ethernet tak přes Wifi jdou bez problémů nahodit - zakázat, vždy se to chytne. Jen mě trochu zarazilo, že změnou FW se nezměnila adresa routeru na 192.168.1.1 ale zůstala na 10.1.1.138 - ale to nemá na nic vliv. Pokud bude mít někdo zájem o FW 2k50RC7 (mám i 2.52CT_v11) a návod jak to přeinstalovat, tak tady nechte kontakt a já vám to pošlu. Jo ten nápad s broadcastovou mac FF:FF:FF:FF:FF:FF nic neřeší, protože: 1. jak píšu výše, stačí tam prostě něco uložit a už to vytuhne - je jedno co. 2. Kontrolu MAC adresy aktivuju proto, aby k síti nemohl nikdo jiný.

Anonym (11.11.2004 08:32:34)

Malá chybka adresa routeru je samozřejmě 10.0.0.138 a ne 10.1.1.138 jak jsem uved výše.